niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaMicrosoft OfficeW oczekiwaniu na pakiet Office dla Windows 10

W oczekiwaniu na pakiet Office dla Windows 10

Microsoft udostępnił wersję beta swojego flagowego produktu – pakietu Office, przygotowanego dla Windows 10.

Przetestuj Office dla Windows 10

Kilka tygodni temu firma Microsoft zapowiedziała wprowadzenie nowego, udoskonalonego pakietu biurowego Office dla Windows 10. Zgodnie z przekazanymi informacjami ma to być najbardziej uniwersalny, idealnie dopasowany do wszystkich rodzajów urządzeń zestaw narzędzi biurowych, niezbędnych w każdej firmie i domu.

Już dziś wszyscy zainteresowani, którzy zainstalowali na swoich urządzeniach dostępną od niedawna testową wersję najnowszej edycji systemu operacyjnego Windows (10 Technical Preview), mogą bliżej poznać część aplikacji pakietu. Producent udostępnił właśnie trzy z nich w wersji beta – Microsoft Word, Excel oraz PowerPoint. Na razie są to wersje dopasowane do obsługi na komputerach PC, laptopach i tabletach. Udział w programie testowym aplikacji i wskazówki użytkowników będą wykorzystywane przez specjalistów Microsoft do udoskonalenia i dokonania poprawek w pakiecie, jeszcze przed jego oficjalną premierą.

Uniwersalna obsługa Office

Nowa wersja pakietu Office dla Windows 10 ma charakteryzować się doskonałym dopasowaniem do wszystkich rodzajów urządzeń oraz optymalizacją pod względem obsługi na niewielkich ekranach dotykowych (na smartfonach i tabletach). Dzięki temu użytkownicy będą mogli bez trudu rozpoczynać lub kontynuować pracę w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności posiadania klawiatury i myszy. Pakiet Office dla Windows 10 będzie składał się z pięciu programów: Word, Excel, PowerPoint, OneNote oraz Outlook. Zostały one zaprojektowane od podstaw z myślą o użytkownikach systemu Windows 10.

Równolegle do pracy nad Office dla Windows 10 trwają prace nad nowym pakietem Office 2016, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2015 roku.

 

Źródło: blogs.office.com
Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?