środa, 17 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAVGSkuteczna, lecz nieuciążliwa ochrona komputera

Skuteczna, lecz nieuciążliwa ochrona komputera

Najnowszy test AV-Comparatives skupia się na ocenie wpływu oprogramowania antywirusowego na wydajność komputera.

Bezpieczeństwo antywirusowe bez spowolnień działania systemu

perf_oct_2015To już kolejny opublikowany przez ośrodek AV-Comparatives raport dotyczący wpływu popularnych rozwiązań antywirusowych na wydajność systemu chronionego urządzenia oraz wpływu ich pracy w tle (np. związanej z ochroną w czasie rzeczywistym) na zużycie zasobów systemowych. To ważna wskazówka dla wszystkich użytkowników, obawiających się spowolnień działania swojego komputera i wyraźnego spadku jego wydajności po zainstalowaniu pakietów zabezpieczających.

Bieżący Performance Test przeprowadzony został na komputerze z aktualnym systemem Windows 10 Home 64-bit. Tym razem podczas badania nie sprawdzano skuteczność w wykrywaniu oraz blokowaniu szkodliwej działalności zagrożeń, natomiast analizowano zachowanie i zużycie zasobów systemowych przez aktywne oprogramowanie antywirusowe m.in. podczas kopiowania plików, instalowania i odinstalowania aplikacji, uruchamiania aplikacji, pobierania plików, które stanowią zwykłe, codzienne czynności każdego użytkownika.

Wyniki Performance Test

Ten specyficzny test wykonywany jest dwukrotnie w ciągu roku. Aktualne badanie przeprowadzono w październiku, a jego uczestnikami było 19 produktów chroniących przed zagrożeniami. Testowane pakiety wypadły bardzo dobrze – aż 11 z nich uzyskało wyróżnienie Advanced+ i trzy gwiazdki od AV-Comparatives, zachowując szybkie lub bardzo szybkie działanie komputera podczas wszystkich analizowanych działań. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. Avira Antivirus Pro, Kaspersky Internet Security, AVG Internet Security, Bitdefender Internet Security, ESET Smart Security, minimalnie wpływające na wydajność systemu.

Wyniki tego testu warto porównać z rezultatami klasycznych testów skuteczności ochrony. Dzięki temu użytkownicy otrzymują najpełniejszy obraz działania pakietów antywirusowych i mogą wybrać spośród nich takie, które gwarantują maksymalny stopień zabezpieczeń przy minimalnym wpływie na wydajność komputera.

 

Źródło: av-comparatives.org

Marcin

 | Website
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?