wtorek, 20 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderSkuteczna ochrona antywirusowa dla smartfonów

Skuteczna ochrona antywirusowa dla smartfonów

Znamy już wyniki aktualnego testu aplikacji antywirusowych dla urządzeń mobilnych z systemem Android, przeprowadzonego przez AV-Test.

image_android_phone_5colsOchrona urządzeń z systemem Android

Jeden z największych ośrodków zajmujących się analizowaniem skuteczności rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT – AV-Test – opublikował właśnie rezultaty najnowszych testów oprogramowania antywirusowego skierowanego do urządzeń przenośnych z systemem Android. O tym jak duże znaczenie ma właściwa ochrona smartfonów i tabletów informowaliśmy już wielokrotnie. Jest ona szczególnie ważna nie tylko w przypadku, gdy są one wykorzystywane do dokonywania płatności czy zakupów online oraz korzystania z serwisów społecznościowych, ale również podczas zwykłego codziennego przeglądania stron internetowych i sprawdzania poczty elektronicznej. Z biegiem czasu złośliwe programy, które najczęściej mają na celu wyłudzenie poufnych informacji i pozyskanie pieniędzy, stają się coraz bardziej zaawansowane i trudniejsze do wykrycia. Przestrzeganie przez użytkowników zwykłych zasad bezpieczeństwa i unikanie ryzykownych zachowań już od dawna nie jest wystarczające. Dla pełnego bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń mobilnych niezbędny jest skuteczny program antywirusowy. Zwłaszcza jeśli nasz smartfon lub tablet wyposażony jest w system Android – szczególnie narażony na niebezpieczeństwa i stanowiący główny cel ataków cyberprzestępców.

Najnowszy test antywirusów dla urządzeń mobilnych

W marcowym teście AV-Test wzięło udział 29 produktów przeznaczonych dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Jak zwykle były to najnowsze dostępne wersje programów i korzystały ze swoich domyślnych ustawień. W czasie badań mogły one dokonywać automatycznych aktualizacji i miały stały dostęp do Internetu i usług w chmurze.

Specjaliści ośrodka przeprowadzający test skupili się przede wszystkim na skuteczności w wykrywaniu i blokowaniu zagrożeń (najefektywniejszej ochronie) oraz użyteczności pakietów (czyli wpływu ich działania na wydajność chronionego urządzenia, występowanie spowolnień i zakłóceń w normalnej pracy, a także zgłaszaniu fałszywych alarmów). W badaniu analizowano również dodatkowe wyposażenie pakietów i dostępne w nich narzędzia zwiększające zakres ochrony i zapewniające wygodę użytkowników, lecz dane te miały jedynie charakter informacyjny i nie wpływały na ostateczny rezultat badania.

Świetne wyniki programów antywirusowych

Marcowy test antywirusów dla Android wypadł najlepiej w historii. Najlepszą informacją dla użytkowników urządzeń mobilnych jest to, że spośród 29 testowanych pakietów aż 22 uzyskało maksymalną ocenę dotyczącą skuteczności ochrony. Nie ustępowały one także w kategorii użyteczności – tu zaledwie 4 aplikacje zdobyły mniej niż maksymalnych 6 pkt.

Wśród 19 programów, które uzyskały maksymalne noty w obu kategoriach, znalazły się m. in. Bitdefender Mobile Security, ESET Mobile Security & Antivirus, G Data Internet Security, Kaspersky Internet Security, 360 Antivirus, Norton Mobile Security oraz Trend Micro Mobile Security.

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?