niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAVGSkuteczny antywirus dla Windows 10

Skuteczny antywirus dla Windows 10

Niemiecki ośrodek AV-Test opublikował wyniki pierwszego testu pakietów antywirusowych na urządzeniach z systemem Windows 10.

Test oprogramowania antywirusowego

image_win10_5colsTo już kolejny test antywirusów przeprowadzony przez AV-Test, po raz pierwszy jednak jego przedmiotem było badanie skuteczności pakietów na urządzeniach z systemem Windows 10. We wrześniu i październiku 2015 roku specjaliści AV-Test analizowali działanie 20 znanych i popularnych rozwiązań chroniących użytkowników domowych przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu.

Testowane programy korzystały jak zwykle z domyślnych ustawień. W badaniu brały udział najbardziej aktualne wersje pakietów. W jego trakcie mogły one swobodnie dokonywać aktualizacji i korzystać z usług w chmurze. Eksperci AV-Test skupili się na przygotowaniu najbardziej realistycznych scenariuszy testów, podczas których programy musiały skutecznie wykrywać i blokować szkodliwe działanie zagrożeń, z jakimi mają do czynienia zwykli użytkownicy podczas codziennego korzystania z sieci. Rozwiązania antywirusowe mogły stosować wszystkie swoje funkcje i narzędzia, jakie mogą wpływać na efektywność ochrony.

Najlepsza ochrona dla Windows 10

Test analizował działanie pakietów antywirusowych i oceniał je w trzech kategoriach – skuteczności w wykrywaniu zagrożeń, wpływu aktywnej ochrony na wydajność urządzenia oraz jego funkcjonalności i użyteczności (w tym alarmowania o fałszywych alarmach).

Spośród wszystkich 20 testowanych programów aż 10 otrzymało maksymalne noty (6 na 6 pkt.) w najważniejszej kategorii – skuteczności ochrony przed wirusami i innymi rodzajami zagrożeń. Wśród nich znalazły się m.in. AVG Internet Security, Bitdefender Internet Security, F-Secure Internet Security, Kaspersky Internet Security, Panda Free Antivirus, Norton Security.

Dużym zaskoczeniem mogą być rezultaty testu w zakresie wpływu antywirusów na wydajność chronionego urządzenia. Zaledwie 4 pakiety zdobyły komplet punktów w tej kategorii – Avira Antivirus Pro, Bitdefender Internet Security, Kaspersky Internet Security oraz Norton Security. Niemal wszystkie natomiast (prócz trzech) otrzymały maksymalny wynik w zakresie funkcjonalności.

Podsumowując najnowszy test antywirusów AV-Test zwycięzcami zostały cztery pakiety – Avira Antivirus Pro, Bitdefender Internet Security, Kaspersky Internet Security oraz Norton Security – które otrzymały maksymalne noty we wszystkich zakresach, zapewniając kompleksową ochronę użytkowników oraz bezproblemową obsługę.

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?