niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościSzczepionka dla twojego komputera

Szczepionka dla twojego komputera

Zagrożeń, jakie czyhają każdego dnia na nasz komputer trudno zliczyć. Oczywiście każdy z nas  przynajmniej stara się posiadać odpowiednio solidne programy antywirusowe, które zapobiegną kłopotom w postaci zainstalowanego złośliwego oprogramowania czy wykradaniu danych lub szyfrowaniu dostępu do komputera. Dzisiaj mamy jednak do wyboru nie tylko programy antywirusowe, skanery internetowe, ale również szczepionki, stosowane na chwilowe „dolegliwości” naszego systemu.

Na jakie szczepionki się decydować i kiedy się przydadzą?

Szczepionki działają na wykryte i zdefiniowane, konkretne rodzaje wirusów. Aby znaleźć odpowiednią szczepionkę, potrzebujemy jego sygnatury, która posłuży do wyszukiwania następnych kopii danego wirusa w naszym komputerze. Niektóre, bardziej zaawansowane szczepionki, są w stanie na podstawie odnalezionych oryginalnych fragmentów wyleczyć zainfekowane pliki. W większości przypadków szczepionki to bardzo rozbudowane programy, które jednak nie radzą sobie w przypadku nowych i świeżych wirusów.

Najpopularniejsze szczepionki

Na liście zdecydowanie najpopularniejszych szczepionek nie mogło zabraknąć takiej pozycji, jak Dr.WEB CureIT! 11.0. Skutecznie i bardzo szybko wykrywa oprogramowanie typu spyware, wirusy oraz Adare. Nie trzeba go instalować, a zaraz po uruchomieniu pyta nas o przeskanowanie komputera oraz aktualizację.

Flash Disinfector

Ten niewielki program został stworzony do wykrywania oraz likwidowania wirusów oraz szkodliwego oprogramowania, jakie może znaleźć się na naszych pendrive’ach. Najczęściej za jego pomocą usuwany jest wirus amvo, który właśnie tą drogą przedostaje się do naszego komputera. To proste urządzenie samodzielnie radzi sobie z czyszczeniem zakażonych partii dysku oraz z naprawą plikówautorun.inf.

Produkt od Avast

Wśród darmowych programów-szczepionek nie może zabraknąć także produktu od Avast! Virus Cleaner 1.0.211 za swoje główne zadanie obrał usunięcie kilku najgroźniejszych wirusów, jakie obecne można złapać w sieci, a mianowicie: W32.MyDoom.A. Program został udostępniony przez AlwilSoftware.

Pozycja, której nie może zabraknąć

Kaspersky przygotował program, który doskonale sprawdzi się w sytuacjach, w których skorzystanie z naszego systemu operacyjnego będzie utrudnione lub niemożliwe. Kaspersky Rescue Disk jest obrazem ISO, która po nagraniu na zwykłą płytę CD staje się programem antywirusowym, który nie wymaga instalacji. Za jego pomocą można zlikwidować wszystkie najgorsze szkodniki, grożące naszemu komputerowi: konie trojańskie, robaki, dialery, komponenty Adare.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?