poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaKasperskyUważaj na swoje kopie zapasowe

Uważaj na swoje kopie zapasowe

Laboratorium Kaspersky przestrzega przed utratą kopii zapasowych najważniejszych danych zapisanych na tradycyjnych nośnikach.

Kopie zapasowe dla większego bezpieczeństwa danych

backupJednym z najważniejszych kroków zwiększających bezpieczeństwo danych jest regularne przygotowywanie kopii zapasowych. W dzisiejszych czasach, kiedy informacje są niezwykle wartościowe i przechowywane najczęściej w formie cyfrowej, a co za tym idzie – trudne do odtworzenia w razie utraty, takie działanie jest niezbędną, zalecaną przez ekspertów praktyką. Do tej pory wydawało się, że kopie zapasowe ochronią użytkowników przed tego rodzaju zagrożeniem. Tymczasem ważne okazuje się być nie tylko ich systematyczne tworzenie, ale również miejsce ich zapisywania…

Zadbaj o większe bezpieczeństwo swoich danych

Zgodnie z najnowszym badaniem Kaspersky Lab oraz B2B International, aż 92% użytkowników przechowuje poufne informacje (np. prywatną korespondencję, zdjęcia, filmy, hasła i loginy do kont internetowych) na swoich urządzeniach. Jednak tylko mniej niż jedna trzecia z nich w celu ich ochrony przygotowuje kopie zapasowe, pozwalające na ich bezpieczne odzyskanie w razie awarii komputera lub utraty wskutek ataku cyberprzestępców czy infekcji wirusowych. Natomiast 29% nie stosuje zabezpieczeń tego rodzaju a 11% nie zamierza ich stosować w przyszłości.

Co więcej, ankieta Kaspersky Lab wskazała, że zapisywanie kopii zapasowych nie zawsze jest gwarancją bezpieczeństwa danych a ogromne znaczenie ma sposób ich przechowywania. Najczęściej wykorzystywane do tego celu są dyski i pamięci flash – 87% użytkowników stosuje tę metodę, zaś jedynie 12% przechowuje kopie zapasowe w chmurze. Okazało się jednak, że aż 24% użytkowników przechowujących kopie zapasowe danych na nośnikach fizycznych nieodwracalnie je utraciło, m.in. wskutek kradzieży lub uszkodzenia dysków.

Kopie zapasowe – w chmurze i na dysku

Eksperci Kaspersky Lab, oprócz regularnego tworzenia kopii zapasowych, zwłaszcza najbardziej wartościowych i najtrudniejszych do odtworzenia danych, zalecają więc odpowiedni wybór miejsca ich magazynowania. Optymalnym sposobem ich przechowywania jest zapisywanie w postaci zaszyfrowanych plików zarówno na fizycznych nośnikach, jak i w środowisku cloud. Tylko taki sposób gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo Twoich danych, nawet w awaryjnych sytuacjach.
Źródło: kaspersky.com
Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?