poniedziałek, 22 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaMicrosoftWindows 10 rośnie w siłę

Windows 10 rośnie w siłę

Najnowszy system operacyjny Microsoft – Windows 10 – został zainstalowany już na 120 milionach urządzeń.

LaptopOfferPanelWindows 10 coraz popularniejszy

Premiera najnowszego systemu Windows miała miejsce pod koniec lipca. W przeciwieństwie do wcześniejszej wersji, został całkiem dobrze odebrany przez specjalistów i użytkowników oraz nie wzbudzał aż takich kontrowersji jak Windows 8. Według danych zaprezentowanych przez producenta systemu – Microsoft – w ciągu trzech miesięcy zadomowił się on już na 120 milionach urządzeń na całym świecie.

Który system ma najwięcej użytkowników?

Nieco więcej możemy dowiedzieć się z analiz NetMarketShare, badających między innymi popularność wszystkich systemów operacyjnych. Zgodnie z tymi danymi, w październiku Windows 10 zainstalowanych był już na niemal 8% wszystkich urządzeń na świecie, co stanowi wzrost o 1,3% w stosunku do wcześniejszego miesiąca.

Jednocześnie z każdym miesiącem maleje liczba użytkowników wcześniejszych wersji Windows, w tym od dłuższego czasu pozbawionego wsparcia bezpieczeństwa Windows XP oraz niekwestionowanego lidera wśród najczęściej wybieranych rodzajów systemów operacyjnych – Windows 7. Według ostatnich rezultatów Windows 7 gościł na 55,71% urządzeń, zaś Windows XP – na 11,68%. Pierwszy z nich stracił ponad 0,8%, a drugi ponad 0,5% w porównaniu do września 2015 roku. Niemalże nie zmienia się popularność Windows 8.1 – z 10,72% na 10,68%.

Co ciekawe, w ciągu tego jednego miesiąca największy spadek zainteresowania dotknął systemu Mac OS X – aż o 1,5%.

 

Źródło: microsoft.com, netmarketshare.com

Marcin

 | Website
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?