niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaKasperskyWzrasta liczba spamu na świecie

Wzrasta liczba spamu na świecie

Zgodnie z raportem Kaspersky Lab w II kwartale 2014 roku niemal 70% wszystkich wiadomości email stanowił spam.

Raport Kaspersky Lab

Laboratorium Kaspersky opublikowało raport dotyczący spamu na świecie w II kwartale 2014 roku. Zgodnie z jego treścią odsetek spamu w całym ruchu pocztowym wynosi już 68,6% i wzrósł w porównaniu do poprzedniego kwartału o 2,2%. Spam najczęściej pochodzi ze Stanów Zjednoczonych (13,4% niechcianych, masowo wysyłanych wiadomości na świecie), Rosji (6%) oraz Wietnamu (5%).

Coraz więcej ataków phishingowych

Wśród niechcianych wiadomości coraz większą rolę odgrywają te, których celem jest przeprowadzenie ataku phishingowego. Cyberprzestępcy w fałszywych mailach podszywają się pod dobrze znane i zaufane serwisy (np. firmy kurierskie, sklepy internetowe, banki lub portale społecznościowe) w celu wyłudzenia danych i kradzieży pieniędzy adresatów. Najczęściej z próbami ataków phishingowych w ostatnim kwartale spotkali się użytkownicy z Brazylii (23,2%). Tego rodzaju maile często trafiały również do odbiorców w Indiach (19,2%) oraz Puerto Rico (18,6%).

W żadnych statystykach, zarówno dotyczących źródeł spamu, jak i ich celów ataków, nie pojawiły się dane dotyczące Polski i polskich użytkowników.

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?