niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaG Data6 rad dla większego bezpieczeństwa online

6 rad dla większego bezpieczeństwa online

Producent oprogramowania antywirusowego G Data opublikował 6 wskazówek dla tych, którzy chcą lepiej zadbać o bezpieczeństwo online w nadchodzących miesiącach.

Noworoczne postanowienia dla lepszej ochrony internetowej

6-porad-gdatyPoczątek nowego roku to już tradycyjnie czas podejmowania zobowiązań i dokonywania obietnic, które niezbyt często udaje się zrealizować. Wśród noworocznych postanowień mogą znaleźć się również jednak takie, które łatwiej spełnić niż rzucenie palenia, a które zapewnią lepszą ochronę cyfrowego życia. Z pomocą przychodzą specjaliści G Data – producenta rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT – publikując 6 wskazówek dla użytkowników Internetu. Warto z nich skorzystać, tym bardziej, że przewidywany jest dalszy wzrost ilości cyberataków oraz liczby nowych zagrożeń dotykających zarówno klasycznych komputerów, jak i urządzeń mobilnych.

Wskazówki bezpieczeństwa od G Data na 2016 rok

  • Korzystaj z rozwiązań bezpieczeństwa – Sprawdzone i skuteczne oprogramowanie zabezpieczające przed zagrożeniami powinno być zainstalowane na każdym komputerze PC oraz urządzeniu przenośnym. Warto wybrać rozwiązania oferujące wszechstronną i wielopoziomową ochronę przed złośliwymi programami i innymi zagrożeniami online. Dla maksymalnej skuteczności powinny być one regularnie aktualizowane – sprawdź więc czy nie wygasła ich licencja lub czy nie kończy się ona w najbliższym czasie.
  • Aktualizuj oprogramowanie – Zadbaj o to, aby wszystkie aplikacje używane na urządzeniach oraz ich systemy operacyjne były aktualne. Instaluj wszystkie dostępne aktualizacje jak najszybciej po ich pojawieniu się.
  • Usuń nieaktualne konta internetowe – Każdy z nas korzysta z wielu kont online: na portalach społecznościowych, w sklepach, serwisach płatniczych czy pocztowych. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży poufnych danych warto regularnie usuwać te spośród nich, które przestają nam być potrzebne lub których przestajemy używać.
  • Zmieniaj hasła – Użytkownicy powinni regularnie zmieniać hasła do swoich kont internetowych oraz tworzyć unikalne hasła dla każdego z nich. Warto w nich stosować kombinacje cyfr, małych i wielkich liter oraz używać niestandardowych zapisów wyrazów.
  • Zabezpiecz najważniejsze dane – Twórz regularnie kopie zapasowe, które zabezpieczą najważniejsze pliki i dane przed utratą, zwłaszcza te trudne do odtworzenia – rodzinne zdjęcia czy filmy.
  • Korzystaj z aplikacji z zaufanych źródeł – Wszelkie instalowane na urządzeniach aplikacje powinny pochodzić z pewnych źródeł – od usługodawców lub dostawców urządzeń oraz ze sprawdzonych sklepów.

 

Źródło: gdatasoftware.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?