niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościCzy Microsoft chce konkurować z producentami oprogramowania antywirusowego?

Czy Microsoft chce konkurować z producentami oprogramowania antywirusowego?

Nowości w Windows Defenderze są wynikiem problemów napotkanych w trakcie testowania Windowsa 10. Zostały również przekazane informacje o tym, jakie możliwości niesie za sobą korzystanie z programu.
Windows Defender Security Center ma być programem, który będzie umożliwiał użytkownikom dostęp do wszystkich modułów zabezpieczających. Trudno nie zauważyć, że Microsoft dąży do tego, aby Windows spełniał wszelkie mechanizmy bezpieczeństwa i chronił użytkowników przed zagrożeniami, bez konieczności używania antywirusów.

Jakie nowości przyniesie Windows Defender Security Center?

Pojawi się pięć modułów. Pierwszy będzie zabezpieczał urządzenie przed szkodliwym oprogramowaniem. Dostępne będą tam informacje dotyczące definicji Defendera, lista plików stanowiących zagrożenie oraz opcje skanowania.
Moduł zarządzania wydajnością będzie służył porządkowaniu plików, usuwaniu niepotrzebnych. Ukaże się również moduł kontroli nad aplikacjami oraz przeglądarką- dzięki niemu możliwe będzie włączanie/wyłączanie funkcji SmartScreen, Edge’a i programów pobranych z Windows Store. Łatwo wówczas wysnuć wniosek, że Windows Defender Security Center nie ma na celu chronić, ale również porządkować. W nowym menu pojawi się także kontrola rodzicielska.
Microsoft ma również na celu scentralizować funkcje rozsiane po podkategoriach Panelu Sterowania i Ustawień.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?