niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościKolejne problemy Dropboxa z przechowywaniem plików

Kolejne problemy Dropboxa z przechowywaniem plików

W ostatnim czasie Dropbox napotyka wciąż narastające trudności. Zaledwie w sierpniu nastąpił wyciek danych ok. 70 mln kont, a kilka tygodni temu pobieranie folderów, czyli jedna z najbardziej pożądanych funkcji została udostępniona jedynie osobom, posiadającym konto Pro.
Obecnie w cyberschowkach pojawiły się ponownie pliki, które zostały usunięte nawet 9 lat temu.

Czy wiemy, jak Dropbox przechowuje pliki?

Zaistniała sytuacja wzbudziła wiele podejrzeń wśród użytkowników. Niektórzy sugerują, że Dropbox przechowuje usunięte niegdyś pliki bez zgody właściciela. Jest to również niezgodne z polityką prywatności, która zobowiązuje do nieodwracalnego zniknięcia z serwerów plików, które zostały usunięte przez użytkownika w przeciągu 60 dni.
W tej sprawie na oficjalnym forum wypowiedział się przedstawiciel administracji Dropboxa. Zapewnił on, że przywrócenie plików nastąpiło w skutek błędów w metadanych. W ich wyniku pliki były poddane kwarantannie i nie zostały automatycznie usunięte, jednak nikt nie miał do nich wglądu.
Podobno błędy w metadanych zostały naprawione, a usunięte od tej pory pliki mają na stałe zniknąć w przeciągu 60 dni. Warto jednak zauważyć, że Dropbox stroni od informowania użytkowników o pojawiających się coraz to nowych trudnościach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?