niedziela, 21 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAdobeEdycja grafiki poleceniami głosowymi przy pomocy Adobe Photoshop

Edycja grafiki poleceniami głosowymi przy pomocy Adobe Photoshop

Możliwość sterowania urządzeniami za pomocą poleceń głosowych oferuje obecnie wielu producentów. Trend ten jest szczególnie widoczny w smart fonach, sprzęcie audio czy urządzeniach do użytku domowego. Dziwić mogą natomiast plany Adobe – firma planuje wprowadzić sterowanie poleceniami głosowymi do swoich aplikacji służących do edycji grafiki i obróbki materiałów video. Zgodnie z ostatnio przedstawioną koncepcją proste operacje na plikach graficznych będzie można przeprowadzać, wydając właśnie polecenia głosowe.

Jak będzie wyglądać edycja grafiki obsługiwana głosowo?

Obecnie dział badawczy Adobe jest w trakcie prac nad oprogramowaniem, które będzie umożliwiało edytowanie grafiki poleceniami głosowymi. Firma zaznacza, że nie pracuje dla żadnego z popularnych producentów asystentów głosowych, lecz ma na celu stworzenie własnego silnika rozpoznawania mowy. Wygląda więc na to, że Adobe za jakiś czas zaprezentuje użytkownikom własne rozwiązanie.
Warto też pamiętać, że asystent będzie umożliwiał przeprowadzanie jedynie prostych operacji na plikach graficznych – takich, które umożliwiają najprostsze programy do obróbki zdjęć np. z wakacji. Trudno bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której asystent głosowy wspomagałby pracę przy zaawansowanych projektach, gdzie ogromne znaczenie może mieć każdy szczegół.
Rozwój asystenta Adobe może stać się możliwy dzięki wykorzystaniu rozwiązań sztucznej inteligencji. Wówczas program mógłby przewidywać ruchy użytkownika, sugerować przydatne poprawki czy oceniać wprowadzone przez niego zmiany.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?