poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościFałszywa aplikacja Netflix to ransomware

Fałszywa aplikacja Netflix to ransomware

Wszystkim wiadomo, że cyberprzestępcy zawsze wykorzystują zainteresowanie Internautów znaną aplikacją czy stroną WWW. Nie inaczej jest z popularnym serwisem Netflix. Ostatnio pojawiła się w sieci aplikacja, która rzekomo umożliwia darmowy dostęp do tego portalu. Ci jednak, którzy zdecydują się na zainstalowanie tego programu, zamiast darmowego Netflixa otrzymają ransomware. Złośliwe oprogramowanie zaszyfruje pliki, a za odblokowanie dostępu zażąda okupu w kwocie 400$ w bitcoinach.

Co to jest Netflix Login Generator?

Na aplikację Netflix Login Generator mogą trafić wszyscy ci, którzy pragną uniknąć płatności za dostęp do treści zamieszczonych w serwisie.
Gdy aplikacja zostanie zainstalowana, wyświetli rzekomy generator loginu i hasła, jednak w rzeczywistości zwyczajnie zaszyfruje dane użytkownika. Zaszyfrowane przez ransomware zostaną filmy, zdjęcia, pliki tekstowe, e-booki oraz pliki o rozszerzeniach tj. .pdf i .htm, i .php. Aplikacja nie zapomina również o archiwach .rar i .zip. W tej wersji programu szyfrowane są pliki zapisane w folderze c:\user. Złośliwe oprogramowanie atakuje systemy Windows 7 i Windows 10. Na razie problem nie dotyczy użytkowników innych systemów.
Warto zatem pamiętać o tworzeniu kopii zapasowych danych. Nie należy też podchodzić z bezgranicznym zaufaniem do dostawców oferujących darmowy dostęp do płatnych serwisów – w większości przypadków jest to prosty krok do ujawnienia i utraty swoich danych. Ważne jest także posiadanie aktualnego programu antywirusowego i aktualizowanie systemu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?