poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościProgramy antywirusowe Kaspersky przywrócą Twoje pliki po ataku ransomware

Programy antywirusowe Kaspersky przywrócą Twoje pliki po ataku ransomware

Kaspersky Lab szykuje dla użytkowników swoich programów zmianę, jaką docenią wszyscy ci, których pliki kiedykolwiek zostały zaatakowane przez ransomware. W aplikacjach Kaspersky Total Security 2018 i Kaspersky Internet Security 2018 pojawi się mianowicie funkcja Anti-Cryptor. Do tej pory mechanizm znany był administratorom sieci w firmach i instytucjach. Chronił współdzielone w sieci foldery, co z kolei zapobiegało utracie plików podczas ataku przez złośliwe oprogramowanie.

Jak działa mechanizm Anti-Cryptor?

Jeśli mechanizm Anti-Cryptor wykryje ransomware na dowolnym komputerze, zostaje on odcięty od lokalnych zasobów udostępnionych w sieci. Dzięki temu atak nie rozszerza się na pozostałe komputery i pliki.
Działanie programu to jednak powód do zadowolenia nie tylko dla administratorów sieci. Skorzystają również użytkownicy domowi. Mechanizm Anti-Cryptor nie tylko zadziała w sposób opisany powyżej, ale także umożliwi przywrócenie plików po ataku malware – wycofanie szkodliwych zmian lub przywrócenie danych z wcześniej utworzonej kopii zapasowej.

Co nowego w Kaspersky 2018?

Programy antywirusowe z linii 2018 będą posiadały dodatkowe cechy, które łatwo zauważą zarówno użytkownicy biznesowi, jak i domowi:

  1. Zoptymalizowany instalator, dzięki któremu antywirus będzie zainstalowany i uruchomiony szybciej,
  2. Moduł ochrony internetowej zostanie wyposażony w ostrzeżenia o stronach zawierających Adware, ułatwiających ataki hakerskie lub służących do kradzieży danych,
  3. Nowe poprawki ulepszą system powiadomień, portal umożliwiający zarządzanie kontem i licencję.

Wprowadzone do nowych wersji antywirusów ulepszenia wpłyną z pewnością na poprawę bezpieczeństwa danych przechowywanych na komputerze i usprawnią działanie aplikacji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?