wtorek, 27 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAvidIstotne zmiany na rynku software`owym. Corel przejmuje Avid.

Istotne zmiany na rynku software`owym. Corel przejmuje Avid.


Jak donosi oficjalny kanał Corel, doszło dzisiaj do dość nieoczekiwanego w środowisku przejęcia części udziałów firmy Avid oraz Pinnacle(przejęta przez Avid w 2005), a w konsekwencji również poszczególnych lini produktowych. Mowa tu o programach: Avid Studio w wersjach na PC i iPAD, Pinnacle Studio, oraz o module Dazzle wykorzystywanym w przechwytywaniu sygnału video.

W najbliższych 30 dniach dokonany zostanie transfer bazy danych klientów z uwzględnieniem podstawowych danych osobowych, adresem e-mail jak również listy zarejestrowanych produktów i preferencji na podstawie zakupów dokonanych online przez serwis Avid. Dane, które nie zostana przekazane, to informacje dotyczące kart kredytowych, które ze zrozumiałych powodów nie są przedmiotem wymiany.

Czy przejęcie będzie miało charakter pozytywny i przyczyni się do rzeczywistego rozwoju oprogramowania ze stajni Avid ? Czy może Corel to wilk w owczej skórze, który wykorzysta swoją dominujacą pozycję do zatrzymania prężnie rozwijającej się konkurencji. Przykładem nie do końca trafionej fuzji, była właśnie ta pomiędzy firmą Corel i Ulead, po której wielu zwolenników oprogramowania Ulead manisfestowało swoje niezadowolenie z powodu braku rozwoju społeczności i samego software`u. Nie jest bowiem tajemnicą, że Corel aportem wdrożył zdobyte technologie w swoich produktach.

Zastanawiająca jest również kwota transakcji. 17mln$ jakie Corel miał zapłacić firmie Avid, to w porównaniu z 462mln$ jakie zapłacił Avid za wykupienie Pinnacle kwota śmieszna, która wskazuje raczej na absolutny kryzys w tej firmie. Pozostaje zatem pytanie, czy popularne oprogramowanie Avid podzieli los Ulead`a czy może jednak Corel postawi na dwutorowy rozwój, zarówno swojej aplikacji Corel Video Studio Pro oraz niezależnie Avid Studio i w ten sposób stanie do walki z największym przeciwnikiem – Adobe. Niewątpliwie odpowiedź poznamy wraz z pojawieniem się najnowszych wersji ww. programów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?