poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderJak kontrolować telefon dziecka?

Jak kontrolować telefon dziecka?

Kontrola rodzicielska zazwyczaj kojarzy się z ochroną najmłodszych przed zagrożeniami czekającymi na dzieci w Internecie. Zwykle rodzice biorą pod uwagę niebezpieczne strony internetowe, groźne osoby, wirusy i utratę danych podczas zagubienia telefonu lub jego kradzieży. Itnieje jednak grupa nieco mniej „dramatycznych” zastosowań różnego rodzaju aplikacji do kontroli rodzicielskiej.
Decydując się na odpowiednio skonfigurowany smartfon lub zakup aplikacji, można także liczyć na wiele funkcji, które po prostu zapewnią rodzicowi spokój. Mamy tu na myśli opcje takie jak:

  • Dostosowanie blokady instalacji gier i aplikacji do wieku dziecka,
  • ustawienie czasu, po jakim zablokuje się telefon,
  • blokowanie połączeń przychodzących i wychodzących,
  • informowanie rodzica, co dziecko robiło na telefonie, a także jakie zasady chciało złamać,
  • przekazywanie wiadomości od rodziców, którą dziecko musi przeczytać, by móc dalej korzystać z telefonu,
  • lokalizacja kontrolowanego telefonu,

Aplikacje do kontroli rodzicielskiej

Choć kontrola rodzicielska jest wbudowana w system IOS, to jednak warto również zaopatrzyć smartfon dziecka w aplikację do kontroli rodzicielskiej. Tego typu oprogramowanie jest oferowane przez wielu producentów programów antywirusowych – m.in.: Norton, Bitdefender, ESET czy Kaspersky. Programy te gwarantują kompleksową ochronę telefonu i znajdujących się na nim danych. Poza wyżej wymienionymi funkcjami blokują niebezpieczne strony, chronią przed wirusami i innym szkodliwym oprogramowaniem oraz posiadają szereg narzędzi przydatnych podczas kradzieży urządzenia mobilnego. Ich niewątpliwy atut to również możliwość monitorowania telefonu przez stronę www.
Są także aplikacje, których zadaniem jest tylko i wyłącznie kontrola rodzicielska. Na Androida i IOS ciekawym programem jest Qustiodio, który posiada wersję standardową, a także premium – pozwalającą m.in. na śledzenie aktywności w mediach społecznościowych. Wszystkie poczynania dziecka na smartfonie można obserwować na stronie www oprogramowania – oczywiście, po zalogowaniu się na konto. Z kolei w systemie Android można zainstalować aplikację, dzięki której stanie się on swoistym placem zabaw dla dziecka. Mowa tu o darmowej aplikacji na smartfony i tablety Kids Place.

Program antywirusowy ochroni Twoje dziecko

Warto zapewnić urządzeniu mobilnemu kompleksową ochronę połączoną z kontrolą rodzicielską. Najbardziej znane programy, które to zagwarantują to: Norton Family, Kaspersky i ESET Parental Control. Z ich pomocą zadbamy o bezpieczeństwo dziecka i danych przechowywanych na smartfonie, a także o nasz spokój.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?