niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościJak łatwo aktualizować programy na komputerze?

Jak łatwo aktualizować programy na komputerze?

Każdy wie, jak ważne jest aktualizowanie oprogramowania na komputerze. Obok posiadania programu antywirusowego to jedno z najbardziej skutecznych zabezpieczeń naszych danych przed działaniem szkodliwego oprogramowania. Choć fakt ten jest powszechnie znany, to jednak w natłoku codziennych obowiązków często ignorujemy konieczność aktualizacji oprogramowania lub przekładamy tę czynność na później. Inną sprawą jest to, że szukanie łat i aktualizacji oprogramowania jest zwyczajnie czasochłonne i nudne.

Jak szybko aktualizować programy na komputerze?

Na szczęście z pomocą przychodzi pakiet oprogramowania antywirusowego Kaspersky Internet Security 2017, który znacznie upraszcza i przyśpiesza procesy aktualizowania oprogramowania i łatania luk w aplikacjach. Pojawiła się w nim nowa funkcja, jaką jest Aktualizacja Oprogramowania. Zadanie modułu polega na skanowaniu systemu, oprogramowania dostępnego na komputerze i wyszukiwaniu na stronach producentów dostępnych aktualizacji i łat. Jeśli zostaną odnalezione, program powiadomi użytkownika i zaproponuje ich instalację.
Warto wiedzieć, że moduł Aktualizacja Oprogramowania domyślnie jest wyłączony, ale w każdej chwili można go łatwo uruchomić i dostosować do indywidualnych potrzeb. Funkcja działa w tle i wyświetla komunikaty tylko wtedy, gdy niezbędna jest zgoda użytkownika na zainstalowanie nowych łat i aktualizacji. Zaproponowane aktualizacje można zainstalować wszystkie na raz lub wybrać pojedyncze. Skanowanie w poszukiwaniu aktualizacji można uruchomić także w dogodnej chwili.
Funkcja Aktualizacja Oprogramowania sprawi, że system i aplikacje zainstalowane na komputerze będą stale aktualne, przez co jeszcze bardziej wzrośnie poziom bezpieczeństwa naszych danych i wydajność pracy w domu lub biurze.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?