poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościTwitter zadba o bezpieczeństwo użytkowników

Twitter zadba o bezpieczeństwo użytkowników

Tydzień temu właściciele Twittera zakomunikowali, że pragną uczynić ten popularny portal społecznościowy jeszcze bardziej bezpiecznym i przyjaznym dla użytkowników. Trwają bowiem prace nad wprowadzeniem mechanizmu, którego zadaniem jest zapobieganie nadużyciom, jakich dopuszczają się Internauci. Teraz już wiemy, na czym konkretnie będzie polegało to ulepszenie.

Jak wzrośnie bezpieczeństwo na Twitterze?

Na Twitterze pojawiły się dwie nowe opcje, które wpłyną znacząco na poprawę bezpieczeństwa użytkowników serwisu i pozwolą zmniejszyć liczbę nadużyć.
Pierwszą przydatną funkcją jest opcja bezpiecznego wyszukiwania. Dzięki niej z wyników znikną wszelkie wpisy zawierające niewłaściwe zdania, słowa lub obrazy. O tym, czy skorzystać z mechanizmu, zdecyduje użytkownik. Jeśli będzie chciał przeczytać lub obejrzeć tego typu treści, za każdym razem będzie musiał klikać przycisk „pokaż mniej odpowiednie treści”. Właściciele Twittera stwierdzili, że na takie zmiany zdecydowali się sami użytkownicy, którzy w Grudniu 2016 r. chcieli poprawić bezpieczeństwo na Twitterze i ulepszyć narzędzia do raportowania nadużyć.
Następną zmianą jest mechanizm mający powstrzymać zbanowanych użytkowników przed zakładaniem kolejnych kont. Choć szczegóły działania systemu są na razie nieznane, to jednak wiadomo, że jest to połączenie działania człowieka z uczącą się maszyną.
Twitter wyraźnie postawił zarówno na poprawę bezpieczeństwa i zapobieganie nadużyciom, jak i edukację Internautów, jak powinni się zachowywać w sieci.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?