niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAVGJak wybrać dobry i tani antywirus?

Jak wybrać dobry i tani antywirus?

Zakup dobrego antywirusa to twardy orzech do zgryzienia nie tylko dla właścicieli firm, ale także użytkowników domowych. Nie tylko liczą oni na wysoką jakość, ale także stosunkowo niską cenę. Ceny programów antywirusowych wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset zł za licencję na jedno stanowisko. Krąży również mit, że dobry program antywirusowy musi być drogi. To nie do końca prawda. Wiele drogich programów antywirusowych posiada takie funkcje, których użytkownicy domowi nigdy nie będą używać. Po co zatem przepłacać?

Czy tani program antywirusowy może być dobry?

Paradoksalnie, tak. Dla użytkowników domowych wystarczający będzie antywirus, który pozwoli na ochronę plików, poczty, bankowości i zapewni bezpieczeństwo w sieci. Zupełnie inne wymagania mają duże firmy i korporacje. Tu potrzeba licencji na wiele stanowisk, ochrony sieci i skutecznego, ale wygodnego monitorowania.

Czym kierować się przy wyborze programu antywirusowego?

Istnieje sporo programów antywirusowych przeznaczonych do użytku domowego, których ceny oscylują w granicach 100 zł za roczną licencję na jedno stanowisko. Czym zatem można się kierować, by wybrać dobry antywirus? Warto zwrócić uwagę na:

  • Opisy producentów oprogramowania antywirusowego,
  • Opinie użytkowników konkretnych programów antywirusowych,
  • Testy antywirusów przeprowadzane przez niezależne laboratoria.

Przy wyborze programu antywirusowego pod uwagę należy wziąć nie tylko cenę, ale także konkretne potrzeby. Warto wiedzieć, że na wzrost ceny oprogramowania wpływ ma to, jakie funkcje posiada. Każdy płatny antywirus zaproponuje ochronę poczty, sieci i plików. Za dodatkowe funkcjonalności zazwyczaj trzeba nieco dopłacić.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?