poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBezpieczeństwoJaki antywirus na Androida?

Jaki antywirus na Androida?

Program antywirusowy zainstalowany na urządzeniu z systemem Android pozwoli na zabezpieczenie smartfona lub tabletu nie tylko przed działaniem szkodliwego oprogramowania. Zapewni również ochronę danych użytkownika, umożliwi kontrolę rodzicielską, a nawet pozwoli na zlokalizowanie urządzenia mobilnego w razie jego utraty lub kradzieży. Wiele programów antywirusowych umożliwia także zdalne wymazanie danych z utraconego sprzętu.

Jaki antywirus na urządzenie mobilne z Androidem?

Na szczęście coraz częściej zaczynamy sobie zdawać sprawę z zalet antywirusów na urządzenia mobilne. To jednak dopiero początek. Kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Jak ma to miejsce w wersjach na komputery, tak i tutaj możemy wybrać płatne programy antywirusowe lub ich darmowe odpowiedniki.
Jednym z bardziej znanych antywirusów na urządzenia mobilne jest Avast Mobile Antivirus & Security. Nie tylko dobrze wykrywa wszelkiego rodzaju szkodliwe oprogramowanie, ale również posiada inne zalety: czytelny i prosty interfejs w języku polskim i korzystny wygląd estetyczny. Jedyna wada to brak modułu kontroli rodzicielskiej.
Kolejny, popularny program antywirusowy na smart fony i tablety to Bitdefender Mobile Security. Należy tu zaznaczyć, że jego darmowa wersja praktycznie nie posiada dodatkowych funkcji. Jednak jeśli komuś na nich zależy, cena programu jest naprawdę niewygórowana. Aplikacja cechuje się wysoką wykrywalnością szkodliwego oprogramowania oraz prostym w obsłudze i czytelnym interfejsem.
Popularny antywirus to również ESET Mobile Security. Warto tu zwrócić uwagę na moduł Anti-Theft. Dzięki niemu istnieje możliwość zdalnego usunięcia poufnych danych dzięki komendzie wysłanej za pomocą wiadomości SMS. Program posiada bardzo czytelny interfejs, co czyni go prostym w obsłudze nawet dla mniej doświadczonych użytkowników.
Podobne funkcjonalności posiadają również antywirusy tj. Kaspersky czy Norton. Wszystkie tego typu programy zapewnią bezpieczne korzystanie z urządzenia mobilnego i uchronią nasze dane w przypadku jego utraty lub kradzieży. Program antywirusowy na Androida powinien być zatem jedną z pierwszych aplikacji, jakie zainstalujemy na naszym smart fonie lub tablecie. Pamiętajmy, twórcy szkodliwego oprogramowania i złodzieje nie śpią, a my możemy łatwo uchronić nasze urządzenia mobilne i dane przed ich działaniami.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?