niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościWyciek danych z forum gry Wiedźmin

Wyciek danych z forum gry Wiedźmin

Hakerzy zaatakowali bazę użytkowników forum CD Project Red rok temu, jednak dopiero teraz zaczęły wyciekać wykradzione wtedy informacje. O całej sprawie 31 Stycznia poinformował serwis Have I been Pwned? Według portalu włamanie i wyciek danych dotyczyły około 1.9 miliona kont. Liczba ta sprawia, że jest to jeden z większych wycieków w branży gier komputerowych.

Jakie dane wyciekły?

Włamanie miało miejsce w Marcu 2016, gdy w użyciu była jeszcze stara baza danych cdprojektred.com. Następnie dane zostały przeniesione do systemu GOG.com. Podczas marcowego ataku wyciekły adresy e-mail i dane logowania. Fakt ten został potwierdzony przez administratorów owych baz danych. Stwierdzili jednak, że hasła zostały zaszyfrowane algorytmem MD5. Zawiera on dodatkowe, generowane losowo ciągi znaków, które zabezpieczają szyfrowane dane przed atakami słownikowymi.
Pierwsze posty informujące o ataku pojawiły się już w Grudniu 2016, jednak wówczas użytkownicy nie zostali powiadomieni drogą mailową. Na jeden, mówiący o tym problemie temat w dziale Wiadomości swoją uwagę zwróciło niewielu graczy. Obecnie sytuacja ma się zmienić – CD Projekt Red będzie wysyłało wiadomości e-mail do tych użytkowników, których dane zostały wykradzione w ataku. Jak zawsze bywa w takich przypadkach, zaleca się zmianę używanych haseł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?