niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaInneKlienci omegasoft.pl – czym się kierują podczas zakupów?

Klienci omegasoft.pl – czym się kierują podczas zakupów?

Firma Omegasoft przeprowadziła badania preferencji i motywacji klientów dokonujących zakupów w sklepie omegasoft.pl.

wynik badan omegasoftZawsze ciekawiło nas, kim są i czym kierują się klienci decydujący się na zakupy w naszym sklepie internetowym – omegasoft.pl. Wreszcie, na podstawie wypełnianych w drugim półroczu ubiegłego roku ankiet, udało nam się przeprowadzić analizę dotyczącą zachowania klientów, poznać ich preferencje i motywacje. Jaki rodzaj oprogramowania najbardziej ich interesuje, jakie programy kupują najczęściej i jakie czynniki najmocniej wpływają na ich wybór?

Okazało się, że klienci naszego sklepu to przede wszystkim mężczyźni – to oni stanowią aż 68% odbiorców i dokonują zakupów dwukrotnie częściej niż kobiety. Zaledwie co trzecim klientem omegasoft.pl jest kobieta (32%).

Kobiety najczęściej kupują oprogramowanie antywirusowe (62%), następnie systemy operacyjne (35%), zaś ich najmniejszym zainteresowaniem cieszą się programy specjalistyczne (25%). Odmiennie przedstawiają się wyniki dotyczące mężczyzn. Ich najpopularniejszym wyborem są programy specjalistyczne (67%), na drugim miejscu plasują się antywirusy (26%), najrzadziej kupują oprogramowanie systemowe.

Jak płeć klienta wpływa na wybór?

W zależności od płci, na decyzje naszych klientów wpływ mają odmienne kryteria. Kobiety najczęściej zwracają uwagę na wiadomości dotyczące bezpieczeństwa planowanej transakcji oraz potwierdzające rzetelność sprzedawcy – pozytywne opinie dotychczasowych klientów omegasoft.pl (47%) i informacje o otrzymanych przez nasz sklep certyfikatach. W dalszej kolejności ma dla nich znaczenie wygląd strony internetowej (39%) i czas realizacji zamówienia (32%). Najrzadziej kierują się natomiast atrakcyjną ceną oferowanych przez nas towarów.

Dla mężczyzn (60%) decydujące znaczenie ma natomiast zapewniana przez omegasoft.pl ekspresowa przesyłka zakupionych programów. Dopiero na kolejnych miejscach znalazły się opinie i komentarze klientów, którzy wcześniej dokonywali zakupów (37%) oraz certyfikaty, jakimi został wyróżniony nasz sklep (34%). W mniejszym stopniu mężczyźni zwracają uwagę na wygląd witryny sklepu (27%) oraz korzystne ceny oprogramowania (25%).

Wnioski

Wyniki badań są dla nas nie tylko ciekawą informacją, która pozwoliła lepiej poznać klientów Omegasoft, ale również wskazówką pozwalającą udoskonalić funkcjonowanie sklepu – wprowadzić udogodnienia, wzbogacić asortyment w najpopularniejszych kategoriach oprogramowania i lepiej spełniać oczekiwania odbiorców.

A może macie Państwo odmienne zdanie od klientów biorących udział w badaniu i uważacie, że zupełnie inne kryteria decydują o wyborze e-sklepu i dokonaniu w nim zakupów? Podzielcie się z nami swoimi opiniami i komentarzami.

klienci omegasoft

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?