niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaG DataKolejny raport dotyczący złośliwego oprogramowania

Kolejny raport dotyczący złośliwego oprogramowania

Kolejny producent oprogramowania z zakresu bezpieczeństwa IT zaprezentował raport dotyczący zagrożeń internetowych w pierwszej połowie 2014 roku.

Nowe zagrożenie co kilka sekund

Eksperci jednego z liderów wśród dostawców rozwiązań z zakresu ochrony antywirusowej – G Data – przygotowali obszerne podsumowanie informacji o szkodliwym oprogramowaniu. Opublikowany właśnie raport przedstawił ogromną skalę działalności cyberprzestępców wykorzystujących złośliwe programy do przeprowadzania ataków na urządzenia, dane i pieniądze internautów. Specjaliści G Data odkryli, że w okresie styczeń-czerwiec 2014 roku pojawiło się 1,85 miliona zupełnie nowych zagrożeń komputerowych. Mimo, że w porównaniu do wcześniejszego półrocza odnotowano minimalny spadek ich ilości (o nieco ponad 1%), to liczba ta jest nadal ogromna. Oznacza to bowiem, że nowe złośliwe programy, których celem były komputery PC z systemem Windows oraz notebooki, pojawiały się średnio co 8,6 sekundy (ponad 10 tysięcy dziennie)!

Coraz więcej trojanów i adware

Warto również podkreślić, że znacząco wzrosła liczba dwóch typów zagrożeń internetowych – trojanów mających na celu oszustwa bankowe oraz adware (PUP). Szczególnie niepokojące są ataki na bankowość online, tym bardziej, ze specjaliści prognozują dalszy wzrost ich liczby do końca tego roku (do rekordowych 3,5 milionów nowych próbek w ciągu całego 2014 roku).

W omawianym raporcie wymieniono także najpopularniejsze cele ataków finansowych. Na szczycie tego niechlubnego rankingu znaleźli się klienci amerykańskich banków oraz serwisów płatniczych. Kolejne miejsca zajęli użytkownicy serwisów finansowych z Wielkiej Brytanii oraz Kanady.

 

Źródło: gdatasoftware.com

 

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?