niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaMicrosoftKoniec wsparcia Microsoft dla Windows 7

Koniec wsparcia Microsoft dla Windows 7

Zgodnie z planami firmy Microsoft, od wczoraj użytkownikom Windows 7 nie jest zapewniane podstawowe wsparcie techniczne.

Użytkownicy wciąż bezpieczni

Koniec podstawowego wsparcia technicznego na szczęście nie oznacza jednak, że właściciele urządzeń z Windows 7 zostaną pozbawieni ochrony i staną się łatwym celem internetowych przestępstw. Zmiana ta dotyczy wyłącznie jego podstawowego zakresu wsparcia – ulepszeń systemu, wprowadzania dodatkowych funkcji, bezpłatnej pomocy technicznej oraz napraw gwarancyjnych. Przez kolejnych pięć lat (do 14 stycznia 2020 roku) Microsoft zapewni użytkownikom Windows 7 wsparcie dodatkowe, obejmujące aktualizacje bezpieczeństwa. Pomoc techniczna dla aktualizacji będzie już jednak odpłatna.

koniec-wsparcia-windows7-stopNajpopularniejszy system operacyjny na świecie

Nie minął rok od zakończenia wsparcia technicznego dla popularnego Windows XP, a już użytkownicy kolejnego muszą liczyć się z tym, że ich system nie będzie na bieżąco aktualizowany, a co za tym idzie – pozbawiony funkcjonalności, z których bez ograniczeń mogą korzystać użytkownicy wspieranych edycji Windows. Tymczasem Windows 7 to niekwestionowany lider wśród systemów operacyjnych na całym świecie – według serwisu NetMarketShare w grudniu 2014 roku korzystało z niego ponad 56% właścicieli komputerów (liczba ta jeszcze wzrosła w ostatnim czasie – klienci rezygnujący z niechronionego XP najczęściej instalują właśnie Windows 7). Ta wersja bowiem, uznawana za jedną z najbardziej udanych w historii, cieszy się do tej pory ogromnym zainteresowaniem i zaufaniem, mimo dostępności kolejnych edycji Windows na rynku. Być może zapowiadana premiera Windows 10 zmieni tę opinię…

 

Źródło: windows.microsoft.com; netmarketshare.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?