niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościMicrosoft wprowadza ograniczenia do usługi OneDrive

Microsoft wprowadza ograniczenia do usługi OneDrive

Niemal każdy użytkownik systemu Windows zna dysk w chmurze, jakim jest OneDrive. Microsoft zdecydował się na ograniczenie miejsca na tym wirtualnym dysku do 1 tb dla jednego użytkownika. Decyzja korporacji ma wejść w życie już 1 Marca 2017 roku. Nie ma tu znaczenia fakt, że część użytkowników płaciło za tę właśnie usługę. Stąd też taki krok Microsoftu wywołał sporo kontrowersji.

Co dalej z OneDrive?

Oczywiście, pliki nie znikną z kont użytkowników po 1 Marca, jednak jeśli ktoś na swoim wirtualnym dysku będzie miał więcej niż 1 tb, dostęp do wszystkich akcji poza usuwaniem plików zostanie zablokowany. Jeśli po trzech miesiącach limit nadal będzie przekroczony, konto zostanie zablokowane. Użytkownicy OneDrive będą również otrzymywali powiadomienia o konieczności usunięcia niektórych danych i ograniczenia zajmowanej powierzchni dyskowej do 1 tb.
Jeśli konto zostanie całkowicie zablokowane, do Microsoftu będzie można zwrócić się o jego odblokowanie, ale uwaga… Tylko jeden raz. Po odblokowaniu konta użytkownik otrzymuje 30 dni na usunięcie plików. Jeśli po tym okresie limit nie będzie zachowany, konto zostanie trwale zablokowane.
Nie wiadomo, co dokładnie stoi za taką decyzją Microsoftu. Korporacja twierdzi, że to praktyki użytkowników zmusiły ją do takich ograniczeń. Ci ostatni nie są zadowoleni z tak narzucanych limitów – tym bardziej, że konkurencja wśród firm oferujących dysk w chmurze jest naprawdę spora. Na szczęście jest jeszcze czas na zrobienie porządków na dysku OneDrive. Jeśli o tym zapomnimy, to Microsoft na pewno nas powiadomi.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?