poniedziałek, 22 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaG DataMiliony nowych zagrożeń dla Android

Miliony nowych zagrożeń dla Android

Zgodnie z analizą G Data w 2015 roku pojawiło się ponad 2,3 miliona nowych próbek złośliwego oprogramowania dla urządzeń z Android.

Urządzenia mobilne coraz bardziej zagrożone

GDATA_for_Android_DevicesJeden z największych producentów oprogramowania antywirusowego – G Data – zaprezentował raport dotyczący szkodliwego oprogramowania atakującego urządzenia mobilne w ostatnim kwartale 2015 roku, a co za tym idzie podsumował dane z minionych 12 miesięcy.

Raport ten skupia się na zagrożeniach skierowanych wobec smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android. To one są najpopularniejszymi, ale też najczęściej atakowanymi urządzeniami przenośnymi na świecie. Szacuje się, ze w Europie w 2015 roku niemal 63% użytkowników smartfonów to posiadacze urządzeń z Android. Wraz ze wzrostem ich ilości gwałtownie rośnie również liczba nowych próbek złośliwego i groźnego oprogramowania.

Specjaliści G Data podsumowali dane dotyczące czterech kwartałów 2015 r. i w najnowszym raporcie poinformowali, że ich ilość wzrosła w ubiegłym roku do rekordowego poziomu ponad 2,3 miliona nowych przypadków zagrożeń dla Android. Oznacza to wzrost o prawie 50% w porównaniu do 2014 roku, kiedy odnotowano ponad 1,5 miliona próbek.

W samym IV kwartale zidentyfikowano ponad 758 tysięcy nowych zagrożeń dla Android. Zestawiając te dane z wynikami z wcześniejszego kwartału, stanowi to wzrost ich liczby o prawie 32%.

Zagrożenia dla Android w 2016 roku

Eksperci G Data prognozują także dalszy rozwój i rosnącą ilość złośliwego oprogramowania dla Android, ze względu na coraz większą ilość urządzeń oraz coraz częstsze wykorzystywanie ich do dokonywania zakupów online oraz transakcji finansowych za pośrednictwem systemów płatności i bankowości internetowej, którymi cyberprzestępcy są szczególnie zainteresowani i w którym widzą potencjalnie największe zyski.

Na ich celowniku w 2016 roku ma się również znaleźć Internet of Things. Coraz większa ilość urządzeń (w tym również z systemem Android) połączonych stale z siecią zachęca przestępców do poszukiwania luk w ich zabezpieczeniach, w celu przejęcia informacji, danych oraz pieniędzy ich użytkowników.

 

Źródło: gdatasoftware.com

Marcin

 | Website
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?