środa, 17 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościNagrody wiarygodnym źródłem informacji o programach antywirusowych

Nagrody wiarygodnym źródłem informacji o programach antywirusowych

Wybór dobrego programu antywirusowego to spory problem nawet dla doświadczonego użytkownika. Wprawdzie w Internecie dostępne są opisy producentów, jednak zawierają one same superlatywy sprzedawanego oprogramowania. O antywirusach wypowiadają się publicznie również sami użytkownicy, jednak tu występują aż dwa problemy. Po pierwsze, część opinii jest pisana przez fachowców od marketingu. Po drugie, jeśli nawet opinia o programie antywirusowym jest napisana przez prawdziwego użytkownika, jest zupełnie subiektywna. Często nie ma on fachowej wiedzy, która pozwoliłaby mu właściwie ocenić wszelkie aspekty tego produktu. Czym zatem należy się kierować?

Nagrody dla programów antywirusowych pomocne dla użytkowników

Właściwie ocenić program antywirusowy mogą jedynie eksperci, którzy na co dzień testują oprogramowanie antywirusowe. Najbardziej wiarygodne są niezależne laboratoria, które poddają surowej ocenie każdy program antywirusowy.
Często zdarza się sytuacja, w której antywirusy w testach uzyskują podobne oceny. Warto wtedy zwrócić uwagę, w jakich kategoriach dany program został wysoko oceniony przez laboratoria.
Renomowane laboratoria, na których testy oprogramowania antywirusowego warto zwrócić uwagę to:

  1. AV-Test,
  2. AV-Comparatives,
  3. MRG Effitas,
  4. SE Labs,
  5. ICSA Labs.

W branży cyberbezpieczeństwa liczą się również nagrody przyznawane przez amerykański magazyn PC Magazine.
Laboratoriów testujących oprogramowanie antywirusowe jest całkiem sporo. Zapoznanie się z nagrodami, które przyznawane są antywirusom, znacznie ułatwi wybór konkretnego programu zarówno do domu, jak i firmy.

 | Website
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?