niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaTesty i rankingiNajlepszy antywirus dla małych i średnich firm 2022

Najlepszy antywirus dla małych i średnich firm 2022

Prowadzisz firmę? Pamiętaj, że przedsiębiorstwa są regularnie narażane na cyberataki. Aby spać spokojnie, potrzebujesz dobrego zabezpieczenia firmowych urządzeń, które zapewnią ochronę służbowym dokumentom, korespondencji i całej infrastrukturze IT. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z solidnych, płatnych pakietów bezpieczeństwa, które łączą w sobie kilka modułów zabezpieczeń – oprogramowanie antywirusowe, Firewall, antyspam, antyspyware, menedżer haseł, kopie zapasowe i wiele innych.

Dowiedz się, jakie pakiety antywirusowe uzyskały najwyższe noty w naszym rankingu i na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego antywirusa dla małej i średniej firmy.

Masz mało czasu? Krótki przewodnik po antywirusach dla firm

Nie masz czasu na czytanie całego artykułu? Skorzystaj z naszego krótkiego podsumowania, dzięki któremu poznasz najlepsze programy antywirusowe dla małych i średnich firm. Najwyższe miejsca w rankingu prezentują się następująco:

Najlepszy pakiet bezpieczeństwa dla firm w 2022 roku. Chroni przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami, oprogramowaniem szpiegowskim, ransomware, adware i nie tylko. Oprócz ochrony antywirusowej wraz z Nortonem 360 otrzymasz wiele przydatnych funkcji, m.in. sieć VPN, menedżer haseł, Firewall kopię zapasową w chmurze i wiele innych.

 • Bitdefender Total Security

To doskonały program do zaawansowanej ochrony przed wirusami, który używa potężnego skanera antywirusowego opartego na chmurze. Nie spowalnia służbowych urządzeń, a dzięki funkcji optymalizacji wydajności może nawet przyspieszyć ich pracę. W pakiecie otrzymujesz mnóstwo funkcji, m.in. sieć VPN, bezpieczną przeglądarkę do transakcji online, menedżer haseł i niszczarkę plików.

 • Panda Dome Advanced

Panda oferuje dobry i sprawdzony skaner antywirusowy. Doskonale nadaje się do szyfrowania plików, co może być przydatne zwłaszcza w przypadku poufnej służbowej dokumentacji i korespondencji. Przyda się również w awaryjnych sytuacjach dzięki funkcji ratowania zawirusowanych komputerów. Panda Dome Advanced to również wiele przydatnych dla firm funkcji, np. menedżer haseł, bezpieczna przeglądarka, ochrona sieci czy VPN.

 • ESET Internet Security

To bardzo dobry program antywirusowy, proponujący zaawansowaną diagnostykę. Doskonale radzi sobie ze złośliwym oprogramowaniem, jednak wymaga obsługi przez bardziej zaawansowanego technologicznie użytkownika. Wybierz go, jeśli chcesz mieć możliwość dokładnej analizy zmian w systemie w przypadku zagrożenia.

Najlepszy program antywirusowy dla małych i średnich firm – co powinien zawierać?

Przedsiębiorstwa mają różne priorytety – jednak istnieje jeden, który powinien być ważny dla wszystkich – ochrona poufnych firmowych danych. Cyberataków wciąż przybywa, a małe i średnie firmy często są ich celem. Algorytmy wyłudzające dane potrafią w mig przejąć różne typy informacji, które hakerzy wykorzystują dla własnej korzyści. Zadanie ułatwia im fakt, że wiele firm nie posiada odpowiednich zabezpieczeń swojego sprzętu lub stosowane zabezpieczenia nie są wystarczające. Niestety, problemem jest też często nierozwaga pracowników, np. klikanie w różne linki bez zastanowienia.

Najlepszy program antywirusowy dla firm powinien sprawdzać się nawet w ekstremalnych sytuacjach i reagować również na najnowsze zagrożenia. Ochrona przed wszystkimi rodzajami zagrożeń – wirusami, robakami, programami szpiegującymi (spyware), koniami trojańskim, rootkitami i każdym innym typem złośliwego oprogramowania to podstawa.

Antywirus dla firm powinien działać w czasie rzeczywistym i na bieżąco sprawdzać strony internetowe pod kątem obecności złośliwego oprogramowania. Nie bez znaczenia jest również moduł blokowania reklam, który znacznie ułatwia pracę i pomaga unikać rozproszeń.

Firmowy sprzęt powinien działać szybko – dlatego ważne jest, aby antywirus dla firm nie obciążał zbytnio systemu. Przydatne mogą okazać się tu także takie funkcje, jak optymalizacja komputera czy ochrona czasu pracy na baterii.

Wybierając antywirus dla firm, zwróć również uwagę na to, czy posiada automatyczne aktualizacje. Nieaktualizowany program nie chroni przed najnowszymi zagrożeniami i nie jest w stanie prawidłowo pracować. Automatyczne aktualizacje to duże udogodnienie – dzięki nim nie musisz pamiętać o regularnym instalowaniu aktualizacji, bo program robi to za Ciebie.

Dla właścicieli przedsiębiorstw ważnym aspektem jest również możliwość szyfrowania – dzięki niemu mogą dbać o bezpieczeństwo firmowych danych. Przydatna jest także wirtualna sieć prywatna, czyli VPN, która umożliwia bezpieczne i anonimowe przeglądanie internetu poprzez tunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy nadawcą i odbiorcą za pośrednictwem publicznej sieci.

Przydatny w firmach okazuje się też często menedżer haseł – wygodne narzędzie do generowania, przechowywania i zarządzania hasłami do kont online i informacjami o kartach kredytowych. Pozwala na generowanie złożonych haseł i przechowywanie ich w zaszyfrowanej bazie.

Jak widzisz, wybór najlepszego programu antywirusowego to nie kwestia kilku chwil. Wymaga głębszego zastanowienia i analizy potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych systemów do ochrony firmowego komputera przed złośliwym oprogramowaniem. Poznaj ich funkcje i wybierz idealny pakiet antywirusowy dla swojego przedsiębiorstwa.

Ranking antywirusów dla małych i średnich firm

Kupując program antywirusowy dla firmy, musisz mieć pewność, że skutecznie ochroni firmowy sprzęt przed różnego rodzaju atakami i zagrożeniami. Spośród wielu programów antywirusowych wybraliśmy takie, które zapewniają właściwą ochronę przed atakami i złośliwym oprogramowaniem, ale też oferują funkcje przydatne do ochrony firmowych danych.

Bitdefender Total Security

Bitdefender to wyjątkowo lekkie oprogramowanie, które nie obciąża Twojego komputera. Mimo to zapewnia kompleksową, solidną ochronę antywirusową. Wszystko dzięki potężnemu skanerowi antywirusowemu opartemu na chmurze, które nie wpływa na działanie procesora i pamięci RAM nawet w czasie pełnego skanowania. Masz pewność, że działanie antywirusa nie spowolni pracy na firmowym sprzęcie, nie spowoduje straty wydajności czy skrócenia pracy na baterii.

Bitdefender, podobnie jak Norton 360, uzyskał w testach 100% wynik wykrywania  złośliwych programów. Bez problemu radzi sobie z każdym rodzajem szkodliwego oprogramowania – wirusami, robakami, trojanami, rootkitami, ransomware, spyware i wieloma innymi. Możesz z niego korzystać niezależnie od tego, czy używasz Windowsa, Androida, MacOS czy iOS.

Silnik programu Bitdefender opiera się na uczeniu maszynowym, zaawansowanej heurystyce oraz gigantycznej bazie danych szkodliwego oprogramowania. Zapewnia wielowarstwową ochronę zarówno przed istniejącymi, jak i nowymi zagrożeniami.

Wybierając Bitdefender, możesz liczyć na wiele zabezpieczeń – m.in. wielopoziomową ochronę przed ransomware. Dzięki niemu dane Twojej firmy uzyskują skuteczną ochronę przed atakiem tego rodzaju. Bitdefender to również wiele innych przydatnych dla firm funkcji – m.in. bezpieczeństwo transakcji bankowych online czy menedżer haseł.

Bitdefender Total Security – funkcje najważniejsze dla firm:

 • skuteczna ochrona przed wszystkimi rodzajami zagrożeń,
 • sieć VPN,
 • ochrona kamery internetowej i mikrofonu,
 • ochrona bankowości,
 • funkcje antykradzieżowe, przydatne np. w przypadku zagubienia lub kradzieży firmowego laptopa lub telefonu,
 • optymalizacja wydajności urządzenia,
 • tryb pracy i tryb baterii,
 • zapora sieciowa,
 • menedżer haseł,
 • niszczarka plików,
 • Anti-tracker, czyli ochrona przed śledzeniem Twojej aktywności w sieci.

Funkcje Bitdefendera są nie tylko liczne, ale też bardzo skuteczne. Przykładowo, program świetnie radzi sobie z wykrywanie, witryn phishingowych i innych niebezpiecznych stron internetowych. Bardzo przydatnym narzędziem jest również niszczarka plików, która pozwala skutecznie usunąć pliki, nie pozostawiając żadnego śladu po ich obecności. Ma to znaczenie w przypadku poufnych danych, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce np. po sprzedaży firmowego sprzętu lub przekazaniu go innemu pracownikowi.

Przydatną funkcją dla firm jest również Bitdefender Safepay – zapewnia chronione, zaszyfrowane okno przeglądarki, zwiększające bezpieczeństwo korzystania z bankowości internetowej. 

Panda Dome Advanced

Panda to dobry, sprawdzony skaner antywirusowy. Potwierdzają to testy, w których uzyskała 95% skuteczności podczas wykrywania próbek złośliwego oprogramowania. Choć nie jest to tak dobry wynik, jak w przypadku Nortona i Bitdefendera, dalej można go uznać za satysfakcjonujący. Panda wypadła jednak gorzej w teście wykrywania witryn phishingowych – uzyskała tylko 50% skuteczności w tym zakresie.

To, co wyróżnia Pandę na tle konkurencji, to wiele ciekawych i dobrze działających funkcji, wśród których wyróżnia się zwłaszcza szyfrowanie plików oraz pakiet ratunkowy. Z tego antywirusa skorzystasz na urządzeniach z systemami Windows, Android i iOS.

Panda Dome Advanced – funkcje najważniejsze dla firm:

 • pełna ochrona antywirusowa w czasie rzeczywistym,
 • zaawansowany Firewall,
 • VPN,
 • Ochrona i skanowanie urządzeń zewnętrznych i USB
 • funkcje antykradzieżowe,
 • pakiet ratunkowy,
 • wirtualna klawiatura, zwiększająca ochronę haseł i loginów do kont internetowych,
 • poprawa wydajności i czasu pracy baterii,
 • szyfrowanie plików,
 • menedżer haseł.

Przydatne dla firm może być zwłaszcza szyfrowanie plików, które w przypadku Pandy działa doskonale. Z pomocą tej funkcji łatwo zabezpieczysz firmowe dokumenty i ochronisz je hasłem.

Zwróć uwagę również na pakiet ratunkowy Panda – Rescue Kit. Przydaje się w awaryjnych sytuacjach – gdy firmowy komputer już został zaatakowany lub uległ awarii. Aby z niego skorzystać, wystarczy zrzucić Rescue Kit na dysk USB i podłączyć go do komputera, a następnie uruchomić sprzęt. Pakiet ratunkowy przywraca sprzęt do normalnego działania.

Panda to z pewnością antywirus, na który warto zwrócić uwagę, posiadający wiele ciekawych funkcji. Dodatki, które otrzymujesz w pakiecie, działają dobrze, jednak nie tak skutecznie, jak w przypadku Bitdefendera i Nortona.

ESET Internet Security

ESET to wielopoziomowa ochrona urządzeń pracujących na różnych systemach – Windowsie, Androidzie i MacOS. Proponuje zaawansowane funkcje ochrony przed różnorodnymi zagrożeniami online przy zachowaniu pełnej wydajności urządzeń i czasu pracy na baterii mimo aktywnej ochrony. Jego współczynnik wykrywalności jest bliski ideałowi – wszystko dzięki unikalnej technologii uczenia maszynowego działającej nie tylko w chmurze, ale też lokalnie, na komputerze użytkownika.

ESET to świetny wybór dla zaawansowanych technologicznie użytkowników. Daje duże możliwości dokładnej analizy zmian w systemie w przypadku zagrożenia.

ESET Internet Security – funkcje najważniejsze dla firm:

 • zaawansowane funkcje ochrony przed różnorodnymi zagrożeniami online,
 • ochrona prywatności i tożsamości,
 • ochrona wydajności i czasu pracy na baterii,
 • kompleksowe zabezpieczenie antykradzieżowe,
 • ochrona przed ransomware,
 • ochrona bankowości i płatności online,
 • Zapora ogniowa,
 • ochrona antyphishingowa,
 • skanowanie urządzeń USB,
 • zaawansowana diagnostyka.

ESET to rozbudowany program, posiadający zaawansowane narzędzia do diagnostyki. Sprawdzi się doskonale dla osób biegłych w zakresie technologii, które chcą mieć dostęp do kompleksowej listy wszystkich plików, dysków i rejestrów, znajdujących się na urządzeniu. ESET daje duże możliwości konfiguracji dla zaawansowanych użytkowników – oferuje możliwość dostosowania ustawień bezpieczeństwa do potrzeb Twojej firmy. Pozwala m.in. ustalić zakres skanowania, jego czas, rozmiar skanowanych plików, archiwów i wiele więcej.

ESET co miesiąc przedstawia raport dotyczący ochrony Twojego urządzenia – znajdziesz w nim informacje o liczbie przeskanowanych plików, zablokowanych stronach internetowych i wiele więcej. Pozwala również na przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa, z którego dowiesz się, do jakich informacji mają dostęp zainstalowane na urządzeniu aplikacje i sprawdzisz wrażliwe ustawienia urządzenia, które mogą obniżyć poziom bezpieczeństwa.

Zakup antywirusa dla firmy to konieczność – tylko odpowiednio skonfigurowany, skuteczny pakiet antywirusowy jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo służbowym danym. Wiedząc, w które z popularnych antywirusów warto zainwestować, by móc pracować spokojnie i nie martwić się o bezpieczeństwo firmy, dokonaj słusznego wyboru i nie obawiaj się złośliwych programów i internetowych zagrożeń!

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?