niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaOmegopediaDobre radyAntywirus w wersji trial - dlaczego warto?

Antywirus w wersji trial – dlaczego warto?

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”4.18.0″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” sticky_enabled=”0″]

Testowanie produktów to możliwość, którą daje obecnie wiele firm. Dzięki wersjom próbnym możesz spojrzeć na produkt z różnych perspektyw, sprawdzić, czy spełnia on Twoje oczekiwania i posiada funkcje, które są Ci potrzebne.

Twórcy antywirusów od dawna umożliwiają klientom instalację darmowych, np. 30-dniowych wersji próbnych swoich programów. Pozwala to dowidzieć się, jak działa program i jak sobie z nim radzisz jeszcze zanim go kupisz. Możliwość skorzystania z wersji trial zwiększa zaufanie do firmy i daje Ci większą świadomość podczas wyboru dobrego, płatnego antywirusa. Dowiedz się więcej o wersjach trial i wypróbuj antywirusy najlepszych marek!

Co to jest wersja trial?

Co oznacza skrót “wersja trial”, który możesz znaleźć przy wielu programach do pobrania z sieci? Wersje trial to nic innego, jak wersje testowe komercyjnych programów i aplikacji. To specjalnie zmodyfikowane warianty oprogramowania, które dają możliwość sprawdzania jego możliwości przez ograniczony czas – najczęściej jest to czas od 7 do 90 dni. Niektóre wersje trial zamiast ograniczeń czasowych posiadają ograniczenie co do liczby uruchomień.

Kiedy korzystasz z wersji trial, masz możliwość przetestowania wszystkich funkcji programu bez ograniczeń. To doskonała opcja dla osób, które nie chcą wydawać dużej kwoty na program bez przekonywania się, że jest on dla nich użyteczny. W większości przypadków wersje trial oferują pełną funkcjonalność, niekiedy jednak niektóre funkcje są ograniczone.

Podczas korzystania z wersji trial zwykle co jakiś czas na ekranie pojawia się przypomnienie, że nie używasz pełnej wersji, a także licznik pokazujący ile jeszcze zostało do wygaśnięcia działania testowego oprogramowania.

Gdy zakończy się czas testowania określony przez producenta, wersja trial przestaje działać. Zdarza się jednak, że program nadal można uruchomić, jednak jego możliwości stają się mocno ograniczone. Aby móc korzystać ze wszystkich funkcji, należy opłacić licencję.

Wersji “trial” nie należy mylić z wersjami “demo” i “freeware”. Każda z nich to inny rodzaj aplikacji. “Demo” to skrót od “demonstration” – przedstawia tylko niewielki fragment możliwości programu, np. sam początek rozgrywki w przypadku gier komputerowych. Licencja “freeware” umożliwia darmowe rozprowadzanie aplikacji bez ujawnienia kodu źródłowego, jednak nie w sposób komercyjny.

Dlaczego warto przetestować antywirus przed zakupem?

Przyczyn, dla których warto korzystać z wersji trial przed zakupem programu antywirusowego, można wymieniać wiele. Aby przekonać Cię do korzystania z wersji testowych, wymieniamy tu najważniejsze powody:

 • Otrzymujesz pełną funkcjonalność

Antywirusy, które znajdziesz w sieci jako “darmowe”, to najczęściej wersje mocno okrojone. Dają Ci możliwość skorzystania tylko z nielicznych funkcji, przez co nie stanowią właściwej ochrony dla komputera.

Niektóre darmowe antywirusy są skonstruowane wyjątkowo niekorzystnie dla użytkownika – skanują urządzenie, znajdują wirusy i inne zagrożenia, informują Cię o ich obecności – po czym dowiadujesz się, że aby móc je usunąć, musisz kupić pełną wersję. To stawia Cię w bardzo niekomfortowej sytuacji – wiesz o zagrożeniu, jednak nie możesz nic zrobić, dopóki nie opłacisz licencji.

Wybierając wersję trial, otrzymujesz dostęp do wszystkich funkcji wybranego programu – w okresie testowania możesz więc skanować urządzenie, usuwać wirusy, korzystać z menedżera haseł, kontroli rodzicielskiej, ochrony sieci WiFi – czyli wszystkiego, co oferuje dany program antywirusowy. Zazwyczaj możesz również podłączyć wersję trial do kilku urządzeń pracujących na różnych systemach.

 • Sprawdzasz, jak program działa na Twoim urządzeniu

Nie każdy antywirus sprawdza się równie dobrze na wszystkich urządzeniach. Niektóre są bardziej rozbudowane w wersjach na Windows, jednak posiadają mniej funkcji dla urządzeń z Androidem. Dzięki wersji trial możesz przekonać się, jak deklarowane funkcje działają na Twoim sprzęcie, z których rzeczywiście korzystasz i czy działanie tych funkcji jest dla Ciebie zadowalające.

To, czy program antywirusowy będzie dobrze działał na danym urządzeniu, zależy też od jego specyfikacji. Większość współczesnych antywirusów nie obciąża znacząco komputerów, jednak w przypadku starszych urządzeń lepiej postawić na jak najlżejsze antywirusy, posiadające ponadto narzędzia do optymalizacji wydajności czy funkcję trybu cichego.

 • Masz dostęp do pomocy technicznej

Wiele antywirusów w wersji trial umożliwia również uzyskanie pomocy technicznej online i porad ekspertów. Możesz kierować tam pytania dotyczące instalacji, obsługi oraz kwestii technicznych testowanego oprogramowania.

Możliwość skorzystania z pomocy technicznej daje Ci poczucie bezpieczeństwa i możliwość poproszenia o pomoc. Warto również przejrzeć bazę wiedzy pomocy technicznej przygotowaną przez producentów oprogramowania. Strony te zawierają często bogate materiały uzupełnione ilustracjami, które pomagają rozwiązać problem lub też poszerzyć wiedzę na temat użytkowania danego programu.

 • Sprawdzasz, czy korzystanie z programu jest dla Ciebie wygodne

Niektóre programy są bardziej intuicyjne w użytkowaniu, inne – mniej. Dzięki wersji trial sprawdzisz, czy wybrany antywirus jest łatwy w obsłudze i wygodny dla Ciebie.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników istotnym elementem może być również opcja dostępu podczas korzystania z antywirusa do kompleksowej listy wszystkich plików, dysków i rejestrów, znajdujących się na urządzeniu. Dzięki wersji trial sprawdzisz, czy dany antywirus daje Ci możliwości konfiguracji dla zaawansowanych użytkowników – np. ustalić zakres skanowania, jego czas, rozmiar skanowanych plików, archiwów itp.

 • Wiesz, na co wydasz swoje pieniądze

Dla wielu to najistotniejsza zaleta wersji trial. Wypróbowanie programu przez określoną ilość czasu daje Ci pewność, że wiesz, co kupujesz. Sam opis może okazać się niewystarczający – wersja trial daje Ci szansę na oswojenie się z programem i podjęcie decyzji, czy rzeczywiście chcesz go mieć.

Antywirusy w wersji trial – co warto wypróbować?

Dzięki wersji trial możesz zacząć korzystać z produktów znanych i cenionych marek bez wydawania pieniędzy. Zobacz, jakie programy warto przetestować, zanim zdecydujesz się na ich zakup.

Norton

Norton to jeden z najczęściej wybieranych programów antywirusowych – zarówno w domach, jak i przedsiębiorstwach. Nic dziwnego – marka Norton została wielokrotnie doceniona przez renomowane laboratoria testowe, a także jest najczęściej nagradzaną przez magazyn PC Mag marką konsumencką.

Firma Norton oferuje swoim użytkownikom 14-dniowy okres próbny, w czasie którego mogą oni korzystać z programu w pełnej funkcjonalności bez zobowiązań. Norton w wersji trial to doskonała okazja, aby przetestować program, który nie tylko zapewnia niezawodną ochronę przed złośliwymi programami, ale też oferuje najlepsze i najliczniejsze dodatkowe funkcje wśród wszystkich pakietów bezpieczeństwa dostępnych na rynku. Z 14-dniowej wersji próbnej możesz skorzystać w przypadku następujących wersji programu:

 • Norton 360 Standard

Norton 360 Standard w wersji trial to doskonała ochrona przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym. Oferuje również zaporę dla komputera PC lub zaporę dla komputera Mac – w zależności od tego, z jakiego systemu korzystasz. Program zapewnia wsparcie techniczne, a także obietnicę ochrony przed wirusami.

Wybierając Norton 360 Standard otrzymujesz także dostęp do takich funkcji, jak Password Manager, Secure VPN, SafeCam dla komputera PC oraz 10 GB na kopię zapasową w chmurze dla komputera PC. Program jest dostępny w wersji dla jednego urządzenia.

 • Norton 360 Deluxe

Bezpłatna wersja próbna Norton 360 Deluxe to doskonała okazja, by przetestować jeden z najbardziej funkcjonalnych antywirusów na rynku. Norton 360 Deluxe w wersji trial zawiera wszystkie funkcje, które znajdziesz w Nortonie 360 Standard.

Dodatkowo uzyskujesz dostęp do kontroli rodzicielskiej, funkcji czasu szkolnego, a także Dark Web Monitoring – nowej opcji, która stale szuka danych osobowych w sieci Dark Web oraz na prywatnych forach i wysyła powiadomienia w razie ich znalezienia. Norton 360 Deluxe to również większa ilość miejsca na kopię zapasową w chmurze – aż 50 GB. Program jest dostępny w wersji na 3 lub 5 stanowisk.

 • Norton 360 Premium

Norton 360 Premium w wersji trial zapewnia podobną funkcjonalność, jak Norton 360 Deluxe. Otrzymujesz jednak jeszcze większą ilość miejsca na kopię zapasową plików – aż 75 GB.

Norton 360 Premium to doskonały wybór dla osób, które potrzebują ochronić większą ilość urządzeń – obejmuje ochronę do 10 urządzeń.

Bitdefender

Bitdefender w wersji trial to wyjątkowo lekkie oprogramowanie, które nie obciąży Twojego komputera, zachowując przy tym kompleksową, solidną ochronę antywirusową. Wszystko to dzięki potężnemu skanerowi antywirusowemu opartemu na chmurze.

Bitdefender proponuje swoim klientom 30-dniową pełną wersję próbną swoich produktów, która pozwala przetestować różne pakiety antywirusowe przed zakupem. Aby pobrać wersję trial, nie musisz podawać danych karty kredytowej ani żadnych innych danych. Wersja trial jest dostępna m.in. dla poniższych wersji:

 • Bitdefender Family Pack

Bitdefender Family Pack w wersji trial to doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w sieci całej rodzinie. Możesz wypróbować ten program na wszystkich urządzeniach z systemem Windows, Mac OS, iOS i Android w Twoim domu.

Decydując się na Bitdefender Family Pack, uzyskujesz pakiet zabezpieczający nawet do 15 urządzeń w gospodarstwie domowym – jest to więc wspaniała opcja nawet dla dużych rodzin. Ta wersja daje dostęp do wielu funkcji przydatnym rodzinom, takich jak Kontrola rodzicielska, bezpieczne zakupy i bankowość online, ochrona przed szkodliwymi witrynami internetowymi, ochrona antykradzieżowa, optymalizacja wydajności i wiele innych.

 • Bitdefender Internet Security

Bitdefender Internet Security w wersji trial to najskuteczniejszy pakiet zabezpieczeń internetowych na komputery z systemem Windows, wyposażony w funkcje chroniące Twoją prywatność. To najlepsza ochrona przed zagrożeniami internetowymi dla Windowsa. Uzyskuje w testach 100% wynik wykrywania wirusów, ransomware i innych złośliwych programów. Gwarantuje również dostęp do wielu przydatnych funkcji.

Decydując się na testowanie Bitdefender Internet Security, skorzystasz m.in. z VPN, ochrony przed śledzeniem, ochrony kamery i mikrofonu, ochrony bankowości, zapory sieciowej i wielu innych przydatnych funkcji. Program jest dostępny w wielu wersjach – dla 1, 3 5 lub 10 urządzeń.

Bitdefender Internet Security – wersja trial

 

 • Bitdefender Total Security

Wybierając Bitdefender Total Security w wersji trial, masz okazję wypróbować najbardziej rozbudowany pakiet proponowany przez Bitdefender. Ten program w pełni chroni twoje systemy Windows, Mac OS, iOS i Android przed naruszeniem prywatności, oprogramowaniem ransomware i wszystkimi innymi zagrożeniami.

Bitdefender Total Security to bogactwo funkcji – m. in. sieć VPN, ochrona bankowości, tryb pracy i tryb baterii, zapora sieciowa, menedżer haseł czy niszczarka plików. To wszystko przy zachowaniu zoptymalizowanej prędkości i wydajności na różnych platformach.

Bitdefender Total Security – wersja trial

ESET

ESET to ceniony program antywirusowy, którego współczynnik wykrywalności jest bliski ideałowi. Wszystko dzięki unikalnej technologii uczenia maszynowego działającej nie tylko w chmurze, ale też lokalnie, na komputerze użytkownika.

Producent daje swoim klientom możliwość skorzystania z 30-dniowej wersji próbnej, która zapewnia dostęp do wszystkich funkcji danej wersji – bez płacenia i zobowiązań. 30-dniową wersję trial możesz pobrać na stronie producenta dla następujących wersji programu:

 • ESET Smart Security Premium

Eset Smart Security Premium w wersji trial zapewnia kompletną ochronę antywirusową nawet przed zagrożeniami, które aktywują się jeszcze przed uruchomieniem systemu Windows i potrafią przetrwać nawet ponowną instalację systemu operacyjnego. To łatwy w obsłudze program, oferujący wygodne aktualizacje, bezpłatną pomoc techniczną i przygotowanie regularnych raportów zabezpieczeń.

Testując Eset Smart Security Premium, możesz wypróbować go na wielu platformach – Windows, MacOS oraz Linux. Uzyskasz dostęp do wielu przydatnych funkcji, m.in. kontroli rodzicielskiej, ochrony bankowości internetowej, Firewalla, Menedżera haseł i wielu innych. Eset Smart Security Premium możesz zakupić w kilku korzystnych cenowo wersjach na 12, 24 lub 36 miesięcy.

ESET Smart Security – wersja trial

 • ESET Internet Security

Eset Smart Security Premium w wersji trial to nieco uboższa wersja pakietu Eset Smart Security Premium. Wybierając go, uzyskujesz wszystkie funkcje oprócz menedżera haseł i szyfrowania danych.

Eset Smart Security daje możliwość wyboru wielu wersji na różną ilość stanowisk i różną długość subskrypcji. Masz opcję skorzystania z wariantów na 1, 3, 5 lub 9 stanowisk na 12, 24 lub 36 miesięcy.

ESET Internet Security- wersja trial

 • ESET NOD32 Antivirus

ESET NOD32 Antivirus w wersji trial gwarantuję skuteczną ochronę komputerów z systemem Windows i Mac, opartą na przełomowych rozwiązaniach technologicznych. To doskonała opcja dla domowych użytkowników, którzy chcą uzyskać zabezpieczenie przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, bez spowolnień, spadku wydajności, skróconego czasu pracy na baterii czy wyskakujących okienek w trakcie gry – i to w korzystnej cenie.

ESET Nod32 Antivirus – wersja trial

McAfee

McAfee to program, który używa analizy opartej na chmurze i zaawansowanego uczenia maszynowego, co pozwala na prawie natychmiastową aktywną obronę przed najnowszymi zagrożeniami. Gwarantuje również możliwość korzystania z urządzenia z pełną wydajnością, ponieważ większość przetwarzania odbywa się poza systemem użytkownika.

McAfee umożliwia swoim klientom skorzystanie z bezpłatnej wersji próbnej programu McAfee Total Protection bez podawania danych karty kredytowej. Do wersji trial możesz podłączyć aż do 10 urządzeń z systemem Windows, Mac OS, iOS i Android.

Za pomocą McAfee Total Protection w wersji trial możesz skanować urządzenia, blokować wirusy, oprogramowanie ransomware, złośliwe i szpiegujące programy, a także inne zagrożenia. Skorzystasz z pełnego dostępu do funkcji Total Protection, takich jak ochrona sieci, optymalizacja wydajności, menedżer haseł i kontrola rodzicielska. Wypróbujesz również pomoc techniczną online, która zapewni Ci pomoc i poczucie bezpieczeństwa podczas korzystania z nowego oprogramowania.

Jeśli po zakończeniu wersji Trial uznasz, że McAfee Total Protection to program dla Ciebie, możesz zdecydować się na wersję na 1, 5 lub 10 stanowisk. Firma McAfee oferuje również swój program w wersji McAfee Internet Security, która doskonale sprawdzi się, jeśli uznasz, że nie korzystasz ze wszystkich funkcji i wolisz wybrać ekonomiczną wersję.

McAfee Total Protection – wersja trial

Panda

Panda oferuje doskonałe pakiety antywirusowe dla domu i firmy. Ten skuteczny i szybki antywirus dostępny jest w trzech wersjach: Panda Dome Essential, Panda Dome Advanced oraz Panda Dome Complete. Sprawdź, którą wersję warto przetestować w Twoim przypadku.

 • Panda Dome Essential

Panda Dome Essential w wersji trial to dobry wybór dla domowych użytkowników, którzy potrzebują skutecznej ochrony swoich urządzeń. Zapewnia bezpieczeństwo komputerom z systemem Windows, ochronę urządzeń Android w czasie rzeczywistym oraz narzędzia antykradzieżowe dla urządzeń mobilnych z systemem iOS.

Testując Panda Dome Essential, uzyskasz dostęp do takich funkcji, jak np. zaawansowana zapora ogniowa, VPN, ochrona i skanowanie urządzeń zewnętrznych i USB i ochrona WiFi. Jest łatwy i intuicyjny w obsłudze i pozwala na zachowanie pełnego komfortu podczas codziennego korzystania z internetu.

Panda Dome Essential to program dostępny w wersji na 1, 3, 5 lub 10 stanowisk na 12, 24 lub 36 miesięcy.

 • Panda Dome Advanced

Panda Dome Advanced w wersji trial zapewnia skuteczną ochronę przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, pozwalając na bezpieczne przeglądanie stron www, zakupy czy granie online. Gwarantuje skuteczną ochronę prywatności i tożsamości dzięki takim funkcjom, jak ochrona tożsamości w sieci czy ochrona WiFi.

Panda Dome Advanced doskonale sprawdzi się dla rodzin, które potrzebują zapewnić bezpieczeństwo internetowe swoim dzieciom z funkcją kontroli rodzicielskiej. W wersji trial możesz sprawdzać codzienną aktywność online swoich dzieci i skutecznie chronić je przed niewłaściwymi stronami i treściami internetowymi. Możesz również zablokować  ich dostęp do nieodpowiednich aplikacji i skontrolować ich lokalizację w czasie rzeczywistym.

Panda Dome Advanced dba o maksymalne bezpieczeństwo komputerów, laptopów, smartfonów, tabletów, a nawet smartwatchów. Jeśli zdecydujesz się na ten program, możesz kupić go w wersji  na 1, 3, 5 lub 10 stanowisk na 12, 24 lub 36 miesięcy.

 • Panda Dome Complete

Panda Dome Complete w wersji trial to odpowiedź na potrzeby wymagających użytkowników oraz firm. To antywirus nowej generacji, gwarantujący pełną ochronę wszystkich urządzeń i ich optymalizację, skuteczną ochronę prywatności i tożsamości. Doskonale sprawdzi się również dla rodzin, zapewniając bezpieczeństwo internetowe dzieci dzięki funkcji ochrony rodzicielskiej.

Panda Dome Complete wyróżniają takie funkcje, jak szyfrowanie danych, menedżer haseł oraz funkcja CleanUp, służąca do optymalizacji działania urządzeń oraz usuwania zbędnych danych.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wersji, program Panda Dome Complete możesz kupić w wersji  na 1, 3, 5 lub 10 stanowisk na 12, 24 lub 36 miesięcy.

Panda Dome – wersja trial

AVG

AVG Internet Security to zaawansowany program, który sprawdzi się dla użytkowników indywidualnych oraz małych firm. Bazuje na jednym z najlepszych silników antywirusowych, który na bieżąco monitoruje co dzieje się w komputerze i chroni go przed podejrzanym zachowaniem plików i programów.

Firma AVG umożliwia pobranie 30-dniowej wersji trial programu AVG Internet Security na stronie internetowej producenta. Testując program, masz dostęp do wszystkich funkcji – ochrony antywirusowej, ochrony poczty e-mail, ochrony prywatności, zapory ogniowej, bezpiecznej bankowości i wielu innych.

AVG Internet Security to doskonały sposób na ochronę komputerów z systemem Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 i Windows 11. MOżesz wybierać między licencjami na 1, 3, 6 i 9 stanowisk.

Korzystanie z wersji trial to świetne rozwiązanie dla tych, który chcą zapoznać się ze specyfiką konkretnego programu antywirusowego. Wersja testowa daje dostęp do pełnej funkcjonalności, co pozwala wygodnie wypróbowywać poszczególne możliwości, zobaczyć, jak pracuje się z programem, czy jest on przejrzysty i wygodny w użyciu. Zainstalowanie wersji trial pozwoli Ci ocenić, czy dobrze będzie Ci się pracowało z konkretnym programem. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i wypróbujesz wiele różnych rozwiązań, zanim zdecydujesz się na zakup pakietu idealnego dla Ciebie.

AVG Internet Security – wersja trial

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?