niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaInneNajnowszy „Raport o zagrożeniach w Internecie” firmy Symantec

Najnowszy „Raport o zagrożeniach w Internecie” firmy Symantec

Firma Symantec, producent oprogramowania antywirusowego Norton, już po raz 18. opublikowała raport dotyczący bezpieczeństwa i zagrożeń w Internecie (Internet Security Threat Report). Powstał on na podstawie rocznych globalnych analiz cyberprzestępczości, ataków, prób wykradania danych i innych niebezpieczeństw w sieci w 2012 roku.

Zgodnie z badaniami aż o 42% w stosunku do 2011 roku wzrosła liczba ataków skierowanych do konkretnych, z góry określonych podmiotów. Co więcej, 31% spośród nich ma za swój cel małych i średnich przedsiębiorców, zatrudniających do 250 pracowników.  Wynika to najczęściej ze słabszych zabezpieczeń stosowanych w firmach tej wielkości, pozwalających na wykradanie wrażliwych informacji: danych osobowych klientów czy rachunków bankowych. Wyraźnie natomiast zmalało zainteresowanie atakami na urzędy i instytucje.

Oprócz tego o 30% wzrosła liczba ataków sieciowych (do ponad 247 tyś. dziennie), a aż o 125% liczba stron podszywających się pod inne (głównie portali społecznościowych) w celu wyłudzenia danych (phishing)

Spada natomiast liczba niechcianych wiadomości przesyłanych pocztą elektroniczną. Spamem okazuje się być 69% wszystkich emaili.

raport-symantec

Źródło: symantec.com

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?