poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościNowy fałszywy sklep internetowy levox.pl

Nowy fałszywy sklep internetowy levox.pl

Zimowe wieczory to doskonała okazja, by zrobić zakupy w Internecie – kupić nowy telewizor, pralkę czy inny sprzęt domowy. Niestety, takie trendy z powodzeniem wykorzystują cyberprzestępcy, m.in. tworząc fałszywe sklepy internetowe. Od dwóch tygodni na swoje ofiary czeka nowy sklep levox.pl, który rzekomo oferuje sprzęt AGD i urządzenia elektroniczne. Internautów kuszą wyjątkowo atrakcyjne ceny – niższe o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent od konkurencyjnych sklepów.

Jak działa fałszywy sklep internetowy levox.pl?

Działanie przestępców nie wybiega poza przyjęte normy. Można zatem łatwo zauważyć, że sklep:

  1. oferuje wyjątkowo niskie ceny w stosunku do konkurencji,
  2. Umożliwia płatność jedynie za pomocą przelewu na konto lub opcję zamówienia za pobraniem. Brak możliwości płatności kartą kredytową lub za pośrednictwem bramki do płatności.
  3. Zapewnia szybką i darmową przesyłkę, jeśli klient zapłaci z góry. Za to przesyłka za pobraniem kosztuje 100 zł.
  4. Nie dostarcza klientowi numeru przesyłki,
  5. Działalność zarejestrowana jest na jedną osobę i adres zwykłego mieszkania. Sam sklep oferuje rzekomo ogromną ilość różnego rodzaju towaru.

Powyższe spostrzeżenia mogą sprawić, że ostrożny użytkownik nabierze uzasadnionych podejrzeń. Niestety, rozsądne myślenie może zakłócić serwis opineo.pl. Pozytywne opinie zostały bowiem tam sfabrykowane, a komentarze negatywne po prostu szybko ukryto. Portal umożliwia takie działanie przestępcom.
Choć z początku do sklepu można było się dodzwonić, obecnie w miejscu numeru telefonu widnieje informacja o modernizacji linii.
Zanim zatem zdecydujemy się na wydanie pieniędzy na zakupy w Internecie, dokładnie zweryfikujemy, czy sklep naprawdę istnieje i czy otrzymamy zamówiony towar.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?