poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaEsetOchrona dzieci w sieci

Ochrona dzieci w sieci

Firma ESET zaprezentowała wyniki ankiety dotyczącej obaw rodziców o bezpieczeństwo ich dzieci podczas korzystania z Internetu.

Bezpieczne korzystanie z urządzeń mobilnych przez dzieci

ESETO skuteczności narzędzi Kontroli rodzicielskiej zarówno dla komputerów, jak i urządzeń mobilnych niedawno informowaliśmy na naszym blogu. Dziś kolejne argumenty za tym, żeby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas korzystania z urządzeń mających dostęp do Internetu i zapewnić im najwyższy poziom ochrony przed zagrożeniami z tym związanymi.

Firma ESET przedstawiła wyniki najnowszej ankiety przeprowadzonej w maju i czerwcu bieżącego roku przy użyciu Google Consumer Survey. W badaniu wzięło udział 2000 rodziców z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Jego celem było poznanie relacji między rodzicami i dziećmi, zasad dotyczących korzystania przez najmłodszych z Internetu oraz bezpieczeństwa online.

Skuteczna ochrona najmłodszych

Wyniki ankiety wyraźnie wskazały na to, jak ogromne znaczenie ma problem stałego dostępu dzieci do Internetu i jak duże zaniepokojenie wzbudza to w ich opiekunach. Aż 88% rodziców martwi się o to, do jakich treści mogą uzyskać dostęp najmłodsi. Przyczyną zmartwień jest najczęściej możliwość odwiedzania nieodpowiednich stron (81%), przekazywania przez dzieci osobistych danych nieznajomym (71%) oraz zbyt długie korzystanie z urządzeń (61%).

Jednocześnie jednak 37% z nich nie podjęła żadnych kroków, tzn. nie zadbała o wprowadzenie odpowiednich zabezpieczeń na smartfonach lub tabletach, które mogą skutecznie chronić dzieci podczas korzystania z tych urządzeń. Badanie wykazało również, że tylko 34% rodziców zainstalowało aplikacje do Kontroli rodzicielskiej, aby w pełni monitorować i kontrolować aktywność ich podopiecznych w sieci i blokować ich dostęp do niewłaściwych stron.

Kontrola rodzicielska dla smartfonów i tabletów

Choć ankieta została przeprowadzona wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii i USA, to jej wyniki pewnie byłyby podobne w innych regionach świata. Rodzice często nie są świadomi zagrożeń związanych z nieograniczonym korzystaniem przez dzieci z Internetu. Równie często, mimo że opiekunowie rozumieją te niebezpieczeństwa i są nimi zmartwieni, nie starają się rozwiązać tego problemu. Jest to tym bardziej niepokojące, że na rynku znajduje się ogromny wybór oprogramowania dla smartfonów i tabletów o ogromnych możliwościach, dowolnej konfiguracji pozwalającej najlepiej dopasować jego działanie do potrzeb rodziny, w pełni chroniącego najmłodszych przed różnorodnymi zagrożeniami online.

 

Źródło: eset.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?