niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościWyciek danych z portalu firmy Cisco

Wyciek danych z portalu firmy Cisco

Osoby, które starały się o pracę w firmie Cisco powinny wiedzieć, że ich prywatne dane mogły zostać przechwycone przez nieuprawnione do tego osoby. Wyciek danych nastąpił bowiem z portalu mjobs.cisco.com. Jak to zwykle bywa, cyberprzestępcy wykorzystali niewłaściwe zabezpieczenia po stronie serwera aplikacji mobilnej. Serwer zawierał niepoprawną konfigurację w okresach od Sierpnia do Września 2015 roku i od Lipca do Sierpnia 2016. W tym czasie członkowie Professional Careers byli narażeni na utratę swoich poufnych danych.

Jakie dane mogły wyciec?

Problem dotyczył danych użytkowników, którzy aplikowali na portalu mjobs.cisco.pl – nazw użytkowników, adresów e-mail. Haseł, nazwisk, numerów telefonów, pytań bezpieczeństwa, a także szczegółów dotyczących kariery zawodowej.
Firma Cisco wydała oświadczenie stwierdzające, że dane nie zostały w żaden sposób wykorzystane. Problem został jedynie wykryty i zgłoszony przez niezależnego badacza.
Ostatnio publikowane informacje o wyciekach danych każą zachować jednak sporą ostrożność. Warto co jakiś czas zmieniać swoje dane do logowania do posiadanych kont. Warto też pamiętać, by nie stosować takich samych nazw użytkownika i haseł w różnych serwisach. Nawet, jeśli jakiś serwis wydaje się w pełni sprawdzony, bezpieczny i zaufany, zawsze może paść ofiarą ataku hakerów. W przechowywaniu i ochronie danych do logowania mogą pomóc menedżery haseł. Są to osobne programy lub moduły oprogramowania antywirusowego. Pozwalają właściwie chronić nie tylko nazwy użytkownika i hasła, ale także inne poufne dane.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?