poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaInneZagrożenia internetowe w 2014 roku

Zagrożenia internetowe w 2014 roku

W ostatnim czasie pojawiło się kilka raportów przewidujących najbardziej prawdopodobne zagrożenia, z jakimi będą mieć do czynienia użytkownicy Internetu w 2014 roku. Mowa tu między innymi o analizach Kaspersky Lab, ESET oraz Fundacji „Bezpieczna Cyberprzestrzeń”.

Eksperci prognozują, że w 2014 roku wyraźnie wzrośnie zagrożenie dla prywatności i tożsamości internautów. Wiąże się to zwłaszcza z rozwojem cloud-computing i przechowywaniem coraz większej ilości informacji w chmurze przez wciąż rosnącą liczbę osób. Ataki i włamania na wirtualne dyski w sieci i próba pozyskania w ten sposób wartościowych danych, należących zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych, to najczęściej wymieniane w badaniach zagrożenie. Co więcej, specjaliści uznają je za najgroźniejsze w skutkach.

W 2014 roku nie bez znaczenia będą również inne niebezpieczeństwa dla danych i użytkowników, związane z aktywnością w Internecie. Z pewnością możemy spodziewać się nowych pułapek związanych z korzystaniem z portali społecznościowych – próbami przejęcia kont i przechwytywania wrażliwych danych.

Na celowniku cyberprzestępców, jak co roku, znajdą się także pieniądze internautów. Najpopularniejszym sposobem na kradzieże z kont bankowych będzie phishing. Polega on na podszywaniu się pod znane strony www lub zaufanych nadawców poczty elektronicznej i wyłudzaniu danych niezbędnych do logowania i przeprowadzania transakcji finansowych.

Także rosnąca popularność urządzeń mobilnych wpłynie na wzrost liczby niebezpieczeństw, które ich dotyczą. Specjaliści przewidują też, że w tym zakresie dojdzie do najbardziej dynamicznych zmian – pojawią się zupełnie nowe, zaawansowane sposoby ataku na zawartość smartfonów i tabletów.

W obliczu prognoz na 2014 rok warto więc zastanowić się na jak najlepszym – najbardziej wszechstronnym i najskuteczniejszym – sposobem zapewniającym bezpieczeństwo urządzeń stacjonarnych i przenośnych oraz zapisanych na nich informacji. Aby zapoznać się z ofertą znanych i cenionych producentów oprogramowania antywirusowego zapraszamy na stronę https://www.omegasoft.pl/Antywirusy

Źródło: kaspersky.pl, eset.pl, cybsecurity.org

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?