niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaNEWSProgramyEset podnosi poprzeczkę

Eset podnosi poprzeczkę

Znana użytkownikom komputerów firma ESET regularnie proponuje klientom nowe i coraz lepsze wersje programów antywirusowych przeznaczonych do różnych zastosowań. Można mieć pewność, że w chwili wypuszczania na rynek najnowszej wersji aplikacji, ESET już pracuje nad kolejną.

Co może najnowszy antywirus od ESET?

Producenci oprogramowania antywirusowego pozostają cały czas gotowi do zareagowania na nowe wirusy, które pojawią się np. w internecie. Praktycznie każdy nowy program lepiej niż swój poprzednik wykrywa zagrożenia i posiada znacznie większą bazę znanych wirusów oraz tzw. szczepionek. Nie jest to łatwe, dlatego w firmie ESET pracują najlepsi informatycy i specjaliści od bezpieczeństwa z różnych krajów, w tym z Polski.

Najnowsza wersja antywirusów ESET potrafi objąć urządzenie ochroną niemalże od samego włączenia przycisku zasilania – dzięki temu oprogramowanie zabezpiecza komputer przed infekcją podczas uruchamiania systemu, np. za pomocą dysków i pamięci przenośnych, które mogą być wykrywane jeszcze przed tym, aż zaczną działać inne popularne programy. Inną ciekawostką jest specjalny moduł do przeglądarki, zabezpieczający użytkownika przed wyciekiem istotnych danych podczas korzystania z bankowości internetowej. Łatwo zauważyć, że analitycy i programiści z ESET odpowiadają w ten sposób na najpilniejsze potrzeby użytkowników.

Komputer bezpieczny także w podróży

Lista nowości na tym się nie kończy. Antywirusy ESET zostały wyposażone w funkcję AntyTheft, adresowaną głównie dla często podróżujących osób – gdy zdarzy się sytuacja zgubienia komputera lub innego urządzenia mobilnego, zainstalowany antywirus nie tylko zabezpieczy dostęp do danych, ale też pozwoli zlokalizować sprzęt. Widać na tym przykładzie, że modułowość antywirusów jest coraz bardziej złożona i szeroka – twórcy oprogramowania dążą do tego, by jeden program pozwalał na zyskanie uniwersalnej ochrony, którą ewentualnie można będzie nadbudować innymi modułami z kolejno doinstalowywanych wersji.

Bezpieczny internet

Nowe wersje programów ESET są jeszcze bardziej rozbudowane pod kątem zagrożeń z internetu. Aplikacje świetnie radzą sobie z ochroną przed groźnymi i niestety modnymi ostatnio programami typu ransomware (szyfrującymi dane i oferującymi możliwość pozbycia się szyfrowania po wpłacie „okupu”). Coraz lepsze zabezpieczenia stosowane są również w kwestii niebezpiecznego phishingu, który przybiera różne formy i często wymyka się kontroli użytkowników różnych urządzeń.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?