niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościFacebook uczy rodziców, jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w Internecie

Facebook uczy rodziców, jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w Internecie

Każdy wie, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci w Internecie, a szczególnie na portalach społecznościowych. Powszechnie wiadomo również, że zarówno o wychowanie młodych Internautów, jak i zadbanie o ich bezpieczeństwo powinni zadbać rodzice. Taka jest reguła, natomiast często osoby dorosłe nie mają pojęcia, co tak właściwie powinno się kontrolować, w jaki sposób i jak rozmawiać o zagrożeniach w Internecie. Takie potrzeby rozumie Facebook, tworząc sekcję mającą pomóc właśnie rodzicom w tym, często niełatwym, zadaniu.  

Portal dla rodziców dzieci aktywnych w Internecie

Ostatnio Facebook zdecydował się na stworzenie specjalnego portalu dla rodziców dzieci, które aktywnie korzystają z portali społecznościowych i innych zasobów dostępnych w Internecie. Do nowej strony łatwo dotrzeć, gdyż została zintegrowana z sekcją bezpieczeństwa portalu. Dostępne tam witryny pomocnicze, artykuły i porady podpowiedzą rodzicom nie tylko, jak ich dzieci mogą bezpiecznie korzystać z Facebooka, ale także innych stron i zasobów Internetu.
Zagadnienia, na które Facebook kładzie szczególny nacisk to:

  • Ogólnie pojęte bezpieczeństwo danych,
  • Problemy związane z tworzeniem kont przez dzieci w niższym od wymaganego wieku,
  • Dodawanie przez dzieci znajomych zgodnie z rzeczywistością,
  • Inne zagadnienia mające poprawić bezpieczeństwo dzieci w Internecie.

Choć pomysł Facebooka jest godny pochwały, to jednak wielu rodziców nie rozmawia ze swoimi dziećmi o szkole, a temat korzystania z Internetu i mediów jest zupełnie pomijany. Z czasem okaże się zatem, jak porady Facebooka sprawdziły się w praktyce.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?