niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościFałszywe darmowe bony znowu kuszą na Facebooku

Fałszywe darmowe bony znowu kuszą na Facebooku

Nie dajmy się oszukać, korzystając z okazji w Internecie. Polscy użytkownicy Facebooka ponownie atakowani są przez cyberprzestępców kuszących atrakcyjnymi bonusami.

Wygraj bon do sklepu odzieżowego

Firma ESET ostrzega użytkowników Facebooka, którzy wciąż zachęcani są do wchodzenia na niebezpieczne strony. Oszuści zapraszają po darmowe bony do takich sklepów jak Zara, H&M, Cropp itd.
Użytkownicy zapraszani są do grup, na których czekają na nich darmowe bony do popularnych sklepów, co rzecz jasna nie jest prawdą. Ofiara wchodzi w link, wybiera ofertę, która ją interesuje, następnie wysyła sms na podany przez cyberprzestępców numer. Każdy wysłany sms to koszt ponad 30 zł. Często nie jest to pojedynczy wydatek – okazuje się bowiem, że użytkownicy zamówili subskrypcję, której łączny koszt może być dużo wyższy.

Jak uniknąć oszustwa?

Sposobów na uniknięcie oszustwa i bezpieczne korzystanie z Facebooka jest kilka.

  1. jeśli ktoś doda cię do podejrzanej grupy – nie czekaj, natychmiast ją opuść i zablokuj dodawanie cię do niej ponownie,
  2. unikaj niebezpiecznych linków,
  3. Nie wysyłaj smsów, dzięki którym rzekomo otrzymasz kosztowną nagrodę,
  4. nie instaluj pochopnie polecanego oprogramowania lub podejrzanych dodatków do przeglądarek.

Te kilka kroków mogą sprawić, że unikniemy wysokich opłat za telefon, zachowany prywatność i nie padniemy ofiarami cyberprzestępców.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?