niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościJak Facebook walczy z cybernękaniem?

Jak Facebook walczy z cybernękaniem?

Facebook stale dba o zapewnienie bezpieczeństwa swoim użytkownikom. Nie chodzi tu bynajmniej jedynie o zagrożenia związane ze spamem czy phishingiem. W grę wchodzi także skuteczna walka z cybernękaniem i cyberstalkingiem. Niestety, ta grupa zagrożeń dotyka głównie najmłodszych Internautów – dzieci i młodzież.

Centrum Bezpieczeństwa Facebooka zapobiega nękaniu przez Internet

Ostatnio Centrum Bezpieczeństwa Facebooka zostało powiększone o nową sekcję – właśnie Centrum Zapobiegania Nękaniu. Znajdują się tam ważne informacje nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców, którzy na co dzień mogą zetknąć się z tym coraz bardziej powszechnym problemem. Ci, którzy nie lubią czytać dostępnych tam porad i informacji, mogą obejrzeć krótkie filmiki. Można tu zapoznać się z dostępnymi na Facebooku narzędziami, które pozwalają na kontrolowanie udostępnianych informacji, zdjęć, filmików czy innych informacji. Treści te są dostępne dla czytelników w 50-ciu językach. Z Facebookiem przy tworzeniu Centrum Zapobiegania Nękaniu współpracuje 60 różnych organizacji. Na problem ten zwrócono bowiem uwagę po serii incydentów związanych z prześladowaniem i nękaniem w Internecie, z których część można było nawet zaobserwować podczas transmisji na żywo.
W Centrum Bezpieczeństwa Facebooka duży nacisk kładzie się również na bezpieczeństwo danych – dbanie o właściwe logowanie, zaktualizowane przeglądarki internetowe i aktualne oprogramowanie antywirusowe. Użytkownicy są również informowani o możliwości zgłaszania przestępstw lub incydentów do Facebooka.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?