niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaKasperskyNowe rozwiązania w pakietach Kaspersky

Nowe rozwiązania w pakietach Kaspersky

Kaspersky Lab zaprezentował nowe możliwości pakietów zabezpieczających dla użytkowników domowych, w tym rozszerzone funkcje ochrony prywatności.

Skuteczna ochrona prywatności z nowymi funkcjami Kaspersky

kaspersky-lab-newJeden z czołowych producentów oprogramowania antywirusowego zaprezentował nowe możliwości swoich flagowych pakietów przeznaczonych dla użytkowników domowych – Kaspersky Internet Security Multi-Device oraz Kaspersky Total Security Multi-Device.

Programy Kaspersky stworzone są specjalnie z myślą o skutecznej ochronie najważniejszych danych użytkowników – poufnych, prywatnych informacji, tożsamości, pieniędzy oraz ich urządzeń. Najnowsze rozwiązania wprowadzone do pakietów zapewniają rozszerzoną ochronę prywatności niezależnie od typu wykorzystywanego urządzenia: komputerów lub urządzeń mobilnych z systemem Windows, OS X lub Android. To właśnie zagrożenia dla prywatności powodują największe obawy wśród Internautów – 70% z nich obawia się, że niepowołane osoby mogą uzyskać dostęp do osobistych danych, 61% że na ich urządzeniu mogą zostać zainstalowane programy mające na celu przechwytywanie danych, zaś 49% – szpiegowania przez kamerę internetową.

Nowoczesne rozwiązania dla większego bezpieczeństwa

Te obawy mogą pomóc przezwyciężyć najnowsze narzędzia, w jakie zostały wyposażone pakiety Kaspersky Internet Security Multi-Device oraz Kaspersky Total Security Multi-Device. Wśród nich znalazła się możliwość prywatnego korzystania z przeglądarki internetowej, który dzięki zainstalowaniu wtyczki w przeglądarce usuwa dane dotyczące ruchu użytkowników w sieci. To jednak coś więcej od funkcji trybu prywatnego w jakie wyposażone są przeglądarki, ponieważ oprócz uniemożliwienia identyfikacji za pomocą plików cookies gwarantuje ona, że dane w ogóle nie opuszczą urządzenia i dostaną się do sieci.

Pakiety Kaspersky zapobiegną również instalowaniu dodatkowych rozszerzeń bez wiedzy i zgody właściciela urządzenia. Te dodatki mogą bowiem modyfikować ustawienia sieci i systemu, a nawet gromadzić informacje o użytkownikach i ich zachowaniu w sieci. Nowa funkcja Change Control wykrywa wszelkie zagrożenia tego rodzaju, informuje o nich oraz umożliwia wyrażenie świadomej zgody na instalację dodatku lub jego zablokowanie.

Przydatne narzędzie Privacy Cleaner pozwala z kolei efektywnie usunąć ślady aktywności użytkowników na urządzeniu z systemem Windows. Dotyczy to zwłaszcza historii przeglądania stron www, ostatnich otwieranych dokumentów itp.

Nowa funkcja Webcam Protection to natomiast wymarzone rozwiązanie dla wszystkich obawiających się szpiegowania przez kamerę internetową wbudowaną w urządzenie. Zapobiega ona przechwytywaniu obrazu, informuje o programach chcących uzyskać do niej dostęp i daje możliwość ich zablokowania.

Nowe możliwości oprogramowania dostępne są dla każdego użytkownika pakietów Kaspersky Internet Security Multi-Device oraz Kaspersky Total Security Multi-Device. Wystarczy jedynie zaktualizować je do najnowszej wersji, co jest zresztą zalecane przez specjalistów (zwłaszcza ze względu na stałe zmiany i rozwój zagrożeń internetowych) oraz stanowi najlepszą gwarancję bezpieczeństwa.

 

Źródło: kaspersky.com

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?