niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaInneOprogramowanie komputerowe w pudełkach odchodzi do historii?

Oprogramowanie komputerowe w pudełkach odchodzi do historii?

Omegasoft - produkty ESDWg badań firmy Omegasoft zajmującej się dystrybucją oprogramowania komputerowego w 2010 roku sprzedaż oprogramowania antywirusowego w wersji ESD stanowiła 80% całej sprzedaży internetowej.

Electronic Software Distribution, czyli w skrócie po prostu ESD – to metoda bezpośredniej dystrybucji oprogramowania komputerowego z wykorzystaniem Internetu. Głównym celem stworzenia ESD było znalezienie alternatywy dla tradycyjnej wysyłki oprogramowania, która znacznie obniżyłaby ceny poprzez uniknięcia kosztów dystrybucji. Przy okazji rozwiązanie to sprawiło, że ten rodzaj wysyłki jest bardziej ekologiczny gdyż nie wymaga pudełek, listów czy płyt CD które zanieczyszczają nasze środowisko.

Rudy

Licencja ESD nie tylko obniża cenę oprogramowania, ale również przyspiesza czas transakcji. Często zdarza się, że cała operacja wraz z wysłaniem produktu trwa mniej niż minutę. Oprogramowanie w wersji elektronicznej, w postaci plików z kluczami lub numerów licencyjnych, po poprawnym dokonaniu płatności jest w sposób automatyczny dostarczane pocztą elektroniczną na e-maila kupującego. – tłumaczy Krzysztof Żak, właściciel sklepu internetowego Omegasoft.pl sprzedającego oprogramowanie. Electronic Software Distribution ma dla użytkownika jeszcze jedną ważną zaletę – nie musi się on martwić przechowywaniem wielu certyfikatów potwierdzających legalność zakupu, ponieważ w każdej chwili może odnaleźć je w swojej skrzynce mailowej i wydrukować.

Nie wszyscy producenci oprogramowania zdecydowali się do tej pory na wprowadzenie sposobu dystrybucji w formie ESD. Jednym z przykładów jest firma Microsoft, która w dalszym ciągu bazuje na oprogramowaniu pudełkowym, choć co warto zauważyć i ona powoli wdraża ten sposób dystrybucji – jak do tej pory we własnej sieci sprzedaży – dodaje Krzysztof Żak.


Źródło: https://www.chip.pl/2011/01/oprogramowanie-komputerowe-w-pudelkach-odchodzi-do-historii/
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?