poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościPhishing na LinkedIn

Phishing na LinkedIn

Na phishing narażeni są użytkownicy wielu portali społecznościowych. Tym razem spotkało to osoby posiadające konta na portalu LinkedIn. Jak zwykle, cyberprzestępcy wykorzystują strach użytkowników przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami – paradoksalnie, wyciekiem danych lub blokadą dostępu do konta. Nieświadomi Internauci nie zdają sobie sprawy, że wysłana do nich wiadomość nie pochodzi z serwisu LinkedIn i podają swoje dane, by uniknąć ewentualnych problemów.

Jak cyberprzestępcy kradną dane na LinkedIn?

Użytkownicy, którzy na LinkedIn wykupili opcję premium otrzymują wiadomość e-mail, że ich konto może zostać narażone na niebezpieczeństwo. Aby tego uniknąć, muszą podać swoje dane osobowe pod podanym linkiem. Fałszywa wiadomość pochodzi z adresu, który nie jest w żaden sposób powiązany z serwisem. Aby ją uwiarygodnić, oszuści podają jeden z linków do prawdziwej strony LinkedIn, gdzie użytkownik może zresetować swoje hasło. Pierwszym linkiem jest jednak łącze prowadzące do serwisu Dropbox. Po jego kliknięciu użytkownik jest proszony o skan prawa jazdy lub paszportu ze zdjęciem. Wymagane jest także przesłanie potwierdzenia opłaty za konto premium w serwisie LinkedIn.
Atak cyberprzestępców na serwis LinkedIn miał miejsce już w 2012 roku. Wówczas dokonano kradzieży danych 117 milionów użytkowników. Dane te zostały sprzedane w sieci w 2016 roku, kiedy to osoby posiadające konta na LinkedIn po raz kolejny padły ofiarami przestępców. Ci zapragnęli bowiem zdobyć ich kolejne dane osobowe przez wiadomości phishingowe.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?