środa, 21 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaF-SecureF-Secure ochroni nas przed exploitami

F-Secure ochroni nas przed exploitami

F-Secure wprowadza na rynek DEEPGUARD 5 – najnowszą technologię chroniącą przed exploitami. To złośliwe oprogramowanie wykorzystuje luki w programach w celu zainfekowania komputera, zagrażając bezpieczeństwu użytkowników i ich danych.

Działanie tego narzędzia opiera się na ciągłym monitorowaniu najbardziej narażonych na ataki aplikacji, badaniu zachowania i błyskawicznym blokowaniu podejrzanego oprogramowania. Co ciekawe, opierając się na schemacie działania exploitów i natychmiastowej analizie sposobów zachowania, Deepguard 5 chroni nie tylko przed znanymi zagrożeniami, ale również przed zupełnie nowymi, które do tej pory nie zostały zidentyfikowane.

Fiński producent poinformował także, że jak wynika z badań jakie zostały przeprowadzone na jego zlecenie, już ok. 70-80 % złośliwego oprogramowania to exploity. Polscy użytkownicy Internetu mieli okazję wielokrotnie się o tym przekonać. Polska zajmuje bowiem 14. miejsce w Europie wśród krajów najczęściej atakowanych przez exploity i 6. miejsce pod względem częstości występowania tego rodzaju szkodliwego oprogramowania.

fsecure_deepguard

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?