wtorek, 20 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaMicrosoftWindows 8.1 – nowe informacje jeszcze przed premierą

Windows 8.1 – nowe informacje jeszcze przed premierą

Do tej pory znaliśmy jedynie dosyć ogólnikowe zapowiedzi na temat najnowszej aktualizacji systemu Windows. Podczas targów Computex 2013 Microsoft przedstawił jednak krótką prezentację dotyczącą Windows 8.1, która pozwoliła zapoznać się z kilkoma nowymi rozwiązaniami i zobaczyć ich działanie.

Interfejs
Zgodnie z wcześniejszymi wiadomościami zmienia się interfejs systemu. Można go będzie dostosowywać do indywidualnych potrzeb: zmieniać tło, grupować kafelki, zmieniać ich rozmiary i położenie, dodawać własne zdjęcia czy grafiki. W Windows 8.1użytkownicy będą mieli łatwy dostęp do wszystkich aplikacji, segregowanych według wybranych kryteriów (nazwy, częstotliwości korzystania, przeznaczenia).

Wielozadaniowość
Ciekawie zapowiada się możliwość wykonywania wielu zadań jednocześnie za pomocą różnych narzędzi na jednym ekranie (ekran może być dzielony pomiędzy aplikacje w dowolnych proporcjach).

Wyszukiwanie
Nowością jest wyszukiwarka, która pozwala znaleźć poszukiwaną frazę w różnych źródłach – w zasobach komputera, w chmurze i w Internecie.

Przycisk Start
Wróci również oczekiwany przycisk Start, lecz jego zwolennicy mogą czuć się rozczarowani –  nie spełnia funkcji Menu Start znanego z poprzednich wersji Windows. Przenosi on bowiem użytkownika do ekranu startowego Windows 8.1 (z kafelkami).

windows_8_1_prezentacja

Na więcej informacji będziemy zapewne czekać do 26 czerwca, kiedy to zostanie oficjalnie zaprezentowana wersja testowa Windows 8.1.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?