wtorek, 27 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaInneHasła w sieci – jak wybrać najlepsze?

Hasła w sieci – jak wybrać najlepsze?

Dziś proponujemy krótki poradnik dotyczący wyboru najlepszych haseł niezbędnych do logowania w serwisach społecznościowych, portalach, forach, sklepach i bankach internetowych, poczcie elektronicznej itp.

Ze względów bezpieczeństwa nie należy korzystać z tego samego hasła do logowania w różnych serwisach. W razie jego złamania cyberprzestępcy mogą uzyskać dostęp tylko do jednego konta, a negatywne konsekwencje zostaną zminimalizowane. Warto również systematycznie zmieniać hasła dostępu.

Hasło powinno zawierać przynajmniej 10 znaków; im dłuższe i bardziej złożone, tym trudniejsze do złamania. Specjaliści zalecają przede wszystkim stosowanie całych wyrażeń w miejsce pojedynczych słów. Ogromne znaczenie ma również używanie dużych i małych liter, cyfr, znaków specjalnych i ich przeplatanie w haśle.

Do tworzenia haseł internetowych nie należy wykorzystywać informacji o sobie. Imię i nazwisko lub ich część, imię partnera czy psa, nazwa miasta, numer telefonu a nawet tytuł ulubionego filmu czy piosenki są z łatwością łamane przez przestępców, tym bardziej że takie dane często publikowane są przez samych użytkowników na portalach społecznościowych.

Zastosowanie się do tych kilku zasad nie gwarantuje nam stuprocentowego bezpieczeństwa, ale w istotny sposób je zwiększa. Warto poświęcić chwilę na wybranie najwłaściwszych haseł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?